Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 21, 2019 12:35 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: ZENO Magellano Automatic Chronograph
PostPostano: ned lis 31, 2010 12:29 pm 
 Pošalji e-mail  Web stranica  Profil

Model ZENO 6069BVD-e2
Kućište polirani čelik
Promjer 42,50 mm
Mineralno staklo
Mehanizam ETA Valjoux 7750
Vodootporan do 50 metara
Crni kožni remen 22 mm
slika

Ovaj sat sam kupio prije tri godine i dosta sam ga nosio, a i sad ga imam na ruci i mogu reći da sam vrlo zadovoljan jer po mom mišljenju za te novce baš se i ne može naći nešto bolje. Inače sat je pljunuti IWC Portugieser pa sam priložio jednu sliku i njega (svaka sličnost je slučajna :mrgreen: )
slika

Što se mehanizma tiče on je klasika ETA 7750 , kad se rotor zavrti osjetiš ga naruci što je jaako dobar osjećaj, inače imam još par satova s tim mehaizmom, ali kod Zena imam osjećaj da sat jednostavno želi odletjeti s ruke :rock .
Male sekunde nema na satu, a velika je za kronograf što je isti slučaj sa dotičnim IWC-om što mi nimalo ne smeta. Svjetleće su samo kazaljke na satu, a najveća mana sata je mineralno staklo (drugu manu nisam mogao naći) . Inače, pričao sam u vezi toga s Mrkušićem koji je zastupnik za HR i rekao mi je da se sat može naručiti i sa safirnim staklom, ali nisam provjeravao cijenu. Prije tri godine sat je koštao 7300 kuna, a sad mu je oko 8500 (kažu zbog tečaja franka). Moj ima srebrni brojčanik, a pstoji još i crni i Champagne boja koji više nije u ponudi. Remen sam zamjenio na kroko imitaciju crni i zgleda mi bolje od originalnog.

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Vrh

Naslov: Re: ZENO Magellano Automatic Chronograph
PostPostano: ned lis 31, 2010 7:11 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

sat je super, meni osobno se dopada sa crnim ciferom \m/ sat je elegancija samo takva.

Moram te usput pitat jesi li imao možda priliku u živo pogedat ovaj Pilot Carre,
sat mi je fenomenalan i mislim da je najbolji zamjenski sat za Paneraia.
Ovaj Zeno je po meni definitivno bolji od Anonima koji je također ajmo reći zamjenski i nešto jeftiniji Panerai.

Pa ako si ga vidio uživo reci jel bar donekle izgleda dobro kao na slikama jer slike u 95% slučajeva varaju pa se čovjek razočara.

Vrh

PostPostano: ned lis 31, 2010 9:28 pm 

omegasea je napisao/la:
sat je super, meni osobno se dopada sa crnim ciferom \m/ sat je elegancija samo takva.

Moram te usput pitat jesi li imao možda priliku u živo pogedat ovaj Pilot Carre,
sat mi je fenomenalan i mislim da je najbolji zamjenski sat za Paneraia.
Ovaj Zeno je po meni definitivno bolji od Anonima koji je također ajmo reći zamjenski i nešto jeftiniji Panerai.

Pa ako si ga vidio uživo reci jel bar donekle izgleda dobro kao na slikama jer slike u 95% slučajeva varaju pa se čovjek razočara.

Nažalost nisam, iskreno nisam vidio puno modela uživo, ali ono što sam vidio definitivno je sasvim ok, za svoj dućan sam naručio par komada i trebali bi stići za nekih deset dana, evo recimo ovoga imam i ne izgleda loše
slika

Mislim da Mrkušić u Splitu ima taj na stanju, ali je bez tachymetra (ovaj sa tvoje slike mi je bolji) i cijena mu je čini mi se blizu 20 tisuća kuna.
Vidim da si iz Zagreba, pa zanam da će Cordis otvoriti svoj shop u Arena centru za par dana i ako sam dobro skužio imat će i Zeno , možda ga oni budu imali pa ga možeš vidjeti uživo

Vrh

PostPostano: ned lis 31, 2010 9:42 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Samo da velim, ako me dobro sjecanje sluzi, nadoplata za safirno staklo za Zenoa je 300-500 kn, a za metalni remen (700-1000), cijene su okvirne.
Naravno, na ovakav sat definitivno metal ne ide. Sat je prekrasan, Zeno ima jako lijepe modele, al su mi izasli iz izbora radi budzeta..

Vrh

PostPostano: pon stu 01, 2010 1:04 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

zlaja0307 je napisao/la:
pa zanam da će Cordis otvoriti svoj shop u Arena centru za par dana i ako sam dobro skužio imat će i Zeno , možda ga oni budu imali pa ga možeš vidjeti uživo

eee super, hvala na infu nisam znao. \_/

To budem išao pronjuškat sigurno jer u Zg je do sada držao samo Volarić, ali nema
baš nešto veliki izbor doduše čovjek je uslužan skroz i nije mu problem uzet naruđbu i za jeftinije modele.
Heta d.o.o. od nedugo isto ima Zeno u ponudi samo to je slabo, svega par komada za pogledat.

Još jednom TNX na infu \m/

Vrh

PostPostano: pon stu 01, 2010 10:00 pm 

omegasea je napisao/la:
zlaja0307 je napisao/la:
pa zanam da će Cordis otvoriti svoj shop u Arena centru za par dana i ako sam dobro skužio imat će i Zeno , možda ga oni budu imali pa ga možeš vidjeti uživo

eee super, hvala na infu nisam znao. \_/

To budem išao pronjuškat sigurno jer u Zg je do sada držao samo Volarić, ali nema
baš nešto veliki izbor doduše čovjek je uslužan skroz i nije mu problem uzet naruđbu i za jeftinije modele.
Heta d.o.o. od nedugo isto ima Zeno u ponudi samo to je slabo, svega par komada za pogledat.

Još jednom TNX na infu \m/

Evo sad sam malo gledao i našao sam da cijena ipak nije 20 nego oko 10 tisuća kuna

Vrh

PostPostano: uto stu 02, 2010 12:19 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Je, cijena mu je 1500$ i to je čisto o.k cijena za takav sat, baš sam gledo tih 20 000 kn i mislio sam da si napravio tipfeler. 0.001
Znači da kod nas nebi smio biti skuplji od 12 000-13 000 kn ni u kom slučaju. Da dođe 20 000 kn teško da bi sat i našao put do kupaca i to
ne samo kod nas nego opčenito jer su to ipak preveliki novci za taj brend.
Njihov najveći adut je u tome da su prilično jeftini, a stvarno nude dosta kvalitete, osim naravno remena.
Remeni su im katastrofa, barem ono kaj sam ja vidio.

Inače ovdije imaju skoro sve modele i cijene.

Zeno USA

U svakom slučaju super brend, uloženo-dobiveno \_/

Btw da pitam, nadam se da nisam indiskretan.
Zanima me dali osim trgovine i popravljaš tj. ti si urar ili samo trguješ?

Vrh

PostPostano: uto stu 02, 2010 3:50 pm 

omegasea je napisao/la:
Je, cijena mu je 1500$ i to je čisto o.k cijena za takav sat, baš sam gledo tih 20 000 kn i mislio sam da si napravio tipfeler. 0.001
Znači da kod nas nebi smio biti skuplji od 12 000-13 000 kn ni u kom slučaju. Da dođe 20 000 kn teško da bi sat i našao put do kupaca i to
ne samo kod nas nego opčenito jer su to ipak preveliki novci za taj brend.
Njihov najveći adut je u tome da su prilično jeftini, a stvarno nude dosta kvalitete, osim naravno remena.
Remeni su im katastrofa, barem ono kaj sam ja vidio.

Inače ovdije imaju skoro sve modele i cijene.

Zeno USA

U svakom slučaju super brend, uloženo-dobiveno \_/

Btw da pitam, nadam se da nisam indiskretan.
Zanima me dali osim trgovine i popravljaš tj. ti si urar ili samo trguješ?

Samo "trgujem" :mrgreen: ovo za remenje imaš pravo stvarno bi moglo biti bolje, ali sreća da su standardnih dimenzija

Vrh

PostPostano: uto stu 02, 2010 4:40 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

zlaya,ispričavam se što upadam u tvoju temu,ali interesira me jesi li u mogućnosti nabaviti dotični sat, i po kojoj cijeni?? hvala unaprijed
\_/

Vrh

PostPostano: uto stu 02, 2010 7:50 pm 

---------
Danko je napisao/la:
zlaya,ispričavam se što upadam u tvoju temu,ali interesira me jesi li u mogućnosti nabaviti dotični sat, i po kojoj cijeni?? hvala unaprijed
\_/

Imam taj. ali na metalnoj narukvici

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009