Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 14, 2019 2:48 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vranine pisaljke
PostPostano: pon pro 13, 2010 1:00 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Vrh kemijske olovke. Lijepo se vidi kuglica. =C*
(Pelikan K200)
slika

slika

Vrh

PostPostano: čet pro 16, 2010 3:38 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Gledam već duže vrijeme stara Pelikanova nalivpera N120/140 i sve bi si uzeo jednog za aktivno pisanje ali se bojim da bude procurilo na sve strane zbog starosti.
Jako mi se sviđa taj stari dizajn, pogotovo kao uredska pisaljka mi ima gušta.
Se to isplati? 0.001
Nakon 40 godina klip i brtve i dalje rade ili da bježim od toga?

Vrh

PostPostano: čet pro 16, 2010 11:00 am 
 Pošalji e-mail  Profil

I ja mjerkam već duže 140, posebno s nekim zanimljivim perom. Sve ovisi o stanju svakog pojedinog primjerka, ali s obzirom da se radi o poprilično starim i korištenim nalivperima, moguće je svašta, tj. treba imati malo sreće, ali i dobrog majstora u pripravi :)
Imao sam Pelikan 100N, kupljen na ebayu i nije bilo nekih većih problema s istim.

Vrana je napisao/la:
Gledam već duže vrijeme stara Pelikanova nalivpera N120/140 i sve bi si uzeo jednog za aktivno pisanje ali se bojim da bude procurilo na sve strane zbog starosti.
Jako mi se sviđa taj stari dizajn, pogotovo kao uredska pisaljka mi ima gušta.
Se to isplati? 0.001
Nakon 40 godina klip i brtve i dalje rade ili da bježim od toga?

Vrh

PostPostano: čet pro 16, 2010 3:11 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Ja pak tražim neki 100N. Budući da si ga imao, kakva su ti iskustva.
Usput, vidio sam da se priprema reizdaje Pelikana 100N. Doduše za sada na Japanskom tržištu. Inače, primjetio sam da se neka nalivpera ne mogu naći na našem (europskom) tržištu, dok ihu nekim drugim dijelovima svijeta ima. Npr. Pelikan M400 u "tortoise" izvedbi, ali u smeđoj boji. U Europi ih nema, a ja sam zamalo jednog dobio iz Australije. Inače jedan od ljepših nalivpera. A kao primjer također zanimljivog nalivpera kojeg nema na europskom tržištu je Pilot custom 823. Volio bi ga imati :cry: .

Vrh

PostPostano: čet pro 16, 2010 7:40 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

100N je pravi mali tenk. Čvrsto i kvalitetno nalivpero, ne premalo čak i za nekoga većih šaka. Imao sam DF CN pero, dakle vrlo tvrdo i vrlo glatko i ugodno za pisanje. No, ipak, kao i svako drugo antikno nalivpero, ne bih ga samo bacio u torbu i zaboravio na njega. Plastika zna biti krhka, a prozor imati pukotine koje su dugo stabilne i ne puštaju tintu, no svejedno...
Ne svidjaju mi se ta reizdanja vintage nalivpera. Obično su preskupa i obično bi volio radije imati original po kojem su napravljena.
Imao sam M200/400 frankenpen u tortoise/smeđa kombinaciji. Lijepo nalivpero.

Praskaton je napisao/la:
Ja pak tražim neki 100N. Budući da si ga imao, kakva su ti iskustva.
Usput, vidio sam da se priprema reizdaje Pelikana 100N. Doduše za sada na Japanskom tržištu. Inače, primjetio sam da se neka nalivpera ne mogu naći na našem (europskom) tržištu, dok ihu nekim drugim dijelovima svijeta ima. Npr. Pelikan M400 u "tortoise" izvedbi, ali u smeđoj boji. U Europi ih nema, a ja sam zamalo jednog dobio iz Australije. Inače jedan od ljepših nalivpera. A kao primjer također zanimljivog nalivpera kojeg nema na europskom tržištu je Pilot custom 823. Volio bi ga imati :cry: .

Vrh

PostPostano: pet pro 17, 2010 2:13 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

---------
Praskaton je napisao/la:
Npr. Pelikan M400 u "tortoise" izvedbi, ali u smeđoj boji.

Predivno nalivpero. :love:
Vidio sam ga prije koji mjesec da se prodaje na Njuškalu (baš smeđi).
Nego čitao sam da imaju velikih problema sa "mikropuknućima" i zato nisam zagrizao.
Cijena je bila 600 kn ako ne griješim. 0.001

A ovih 120/140, svake subote u Puli je sajam antikviteta i ima ih uvijek nekoliko komada na prodaju samo ne uljevaju baš povjerenje da će sve raditi.
Izgledaju zapečeno.

Jedino je jedan lik prodavao 3 komada od kojih su dva bila dobra ali tada nisam htio kupovati. Kada sam se odlučio i jednu subotu krenuo sa lovom po svoje N140 imao sam šta vidjeti.
Prodavao je tri banane! - zaboravio ih je izavditi iz auta. Bilo je ljeto.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009