Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 14, 2019 3:21 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vranine pisaljke
PostPostano: sub lis 16, 2010 2:48 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

slika

Ukratko otvorio sam ovaj podforum sebi za gušt i zato što ja to mogu :***:
Mislim da bi mnogi od vas krenuli mojim putem kada bi samo probali pisati nalivperom, (a punjenje je još veći gušt).
Na večini većih foruma o satovima se nalazi i podforum o pisaljkama.
Valjda zato jer su te dvije ljubavi u nekakvoj simbiozi. Iz tog razloga sam ga i ja otvorio na Sekundi.

Sada ću za početak samo navesti kolekciju sa kojom raspolažem.
Za sada nije jako velika jer je u Hrvatskoj jako teško (čitaj nemoguće) doći do većine kvalitetnih brendova.

Pa kolekcija se trenutno sastoji od:

Parker Jotter patentica - uništena
Parker Jotter kemijska - uništena
Parker Frontier kemijska
Parker Frontier nalivpero
Parker Colt 45 kemijska - uništena
Parker Colt 45 nalivpero 2 kom. - jedno uništeno
Pelikan M 150 nalivpero
Pelikan K 200 kemijska - zelena
Pelikan M 200 nalivpero - zeleno
Pelikan M 200 nalivpero - plavo
Pelikan M 400 Souverän nalivpero - zeleno

Iz ove kratke priče ste naučili da u nižoj cijenovnoj klasi Parkera vlada loša kvaliteta koja se ipak ne reflektira na pisaljke Parkera iz višeg cijenovnog razreda.

U sljedećoj epizodi ide prvi review.

Vrh

Naslov: Re: Vranine pisaljke
PostPostano: sub lis 16, 2010 8:35 am 
 Pošalji e-mail  Profil

Đe me nađe!!!!
Pisaljke su i moja velika ljubav (čita se opsesija...), pa bi o ovoj temi mogao štošta napisati. Vidim da si ljubitelj Pelikana pa bi i po tom pitanju mogli razgovarati...

Vrh

PostPostano: sub lis 16, 2010 6:32 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Praskaton je napisao/la:
Đe me nađe!!!!
Pisaljke su i moja velika ljubav (čita se opsesija...), pa bi o ovoj temi mogao štošta napisati. Vidim da si ljubitelj Pelikana pa bi i po tom pitanju mogli razgovarati...

Drago mi je da si došao. \_/
Sada imam sa nekim podijeliti i tu ludost.
Samo udri i ne štedi tastaturu!

Pelikan mi je jedan od najkvalitetnijih proizvođača.

Vrh

PostPostano: sub lis 16, 2010 6:42 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Pa da započnemo, točnije graknemo...

Kako je to ludilo započelo?
Pa prije nekoliko godina dok sam visio na internetu a u ruci imao jednu kvalitetnu Quill kemijsku zanimalo me šta se zbiva u tim vodama. O nalivperima tada nisam uopće razmišljao.
Nakon malo surfanja nešto mi je puklo u glavi, brana popustila i jednostavno sam popizdio za kvalitetnim pisaljkama.

Pelikan K-200
Prvo ću započeti suprotno svim očekivanjima sa jednom "skromnom kemijskom", a ne nalivperom.
Radi se o modelu Pelikan K-200.
Sada će te mnogi koji ne poznajete tematiku reći: "Pa šta? Obična kemijska. Stvarno je lud."
slika
Istina. Najobičnija Pelikanova, uz to i najeftinija, ne računajući školski pribor. Izrađena je od celuloze
sa pozlačenom kopčom i mesinganim navojem/spojem. Ništa posebno. Cijena cca. 325,00 kn.
slika
Sada se mnogi pitaju jesam li ja lud da dam za kemijsku 325,00 kn. Vidite da jesam.
Koja je razlika u pisanju između K-200 i kemijske od 10,00 kn? Nikakva. Vjerovatno ima i boljih koje koštaju i ispod 10,00 kn.
slika
Pa zašto sam onda dao 325,00 kn za kemijsku?
Iz istog razloga kao kada dajemo 10.000,00 kn za sat, a Q&Q od 100,00 kn pokazuje jednako dobro ako ne i točnije vrijeme.

Zato jer mi je gušt pisati sa nečim vrijednim, što nije "made in China" te ima povijest.

Vrh

PostPostano: sub lis 16, 2010 8:26 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

da te pitam, fakat o ovoj temi nemam blage veze, ali tu i tamo pogledam Darvelovu ponudu naravno uvijek pred blagdane. Imaju jako lijepa pisala i ostale stvarčice, pa ovako.

S.T. Dupont je inače poznata marka opčenito, ali koliko znaći u tom svjetu pisaljki jer su cijene oko 5000 kn. Evo recimo President 5990 kn + PDV, izgleda prekrasno, ali mi je malo čudno jer su unutra nabili USB tako da nije ono neki tradicionalni proizvod pa mi je to malo čudno obzirom na cijenu.

Drugo, imaju od Crossa nalivpera koja su isto oku ugodna i cijene su oko 1000 kn, to mi se čini realnim barem po izgledu, pa eto gukni kako inače stvari stoje. Makar sam moram priznat i pomislio da su napucali cijene čisto zbog kao ekskluzivnosti dučana.

Pa da olakšaš predođbu, daj ta dva brenda usporedi sa satovima naravno po značenju na tom tržištu.

Btw filmići su :epilessia: ja bi već na prvom slovu bio cijeli packavi :mrgreen:

Vrh

PostPostano: sub lis 16, 2010 8:51 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Ma kod mene je slična, ali ipak malo drugačija situacija. Moja opsesija su nalivpera. Ne roleri, kemijske olovke, tehničke olovke, finelineri i sl. već isključivo nalivpera. Misam snob, ali iskreno više ne znam pisati sa kemijskom olovkom. Svatko tko dnevno koristi nalivpero zna o čemu govorim. E sad, naravno da kad vas nešto jaaaako privlači, onda idete ka nečem boljem. Moja zadnja akvizicija je Montblanc Meisterstuck 149. Za one koji ne znaju, to je najcjenjenije nalivpero, koje nije iz neke limitirane ili specijalne proizvodnje. Recimo da bi se u urarstvu moglo usporediti sa Rolexom Submariner. Dakle, prilično precijenjeno, ima neusporedivo boljih, ali kada ga stavite na stol, većina poslovnih ljudi ga odmah prepozna. Zbog čega nakon jednog takvog komada željeti još jedan. To vama na ovom forumu definitivno ne treba objašnjavati. Opet paralela na Rolexa (kojeg usput ne bi kupio ni u ludilu). Dal postoji koji vlasnik Rolexa, a da mu je to jedini sat.
Nastavak znate....

Vrh

PostPostano: sub lis 16, 2010 9:52 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

[quote="Praskaton"]...Nisam snob, ali iskreno više ne znam pisati sa kemijskom olovkom. Svatko tko dnevno koristi nalivpero zna o čemu govorim.[quote]

E to bi ja htio objasniti ekipi.
Pisanje nalivperom je puno brže, lakše, daleko manje se ruka umara (ne umara se). Kada netko tko stalno piše nalivperom uzme kemijsku u ruke osjećaj je odvratan a pisanje na****o i teško. Kao da rezbarite po papiru. Prava riječ je frustrirajuće.
Ja na poslu svaki dan pišem nalivperom već 4 godine i najgore mi je kada ostanem bez tinte jer tada moram koristiti kemijsku. Tada vadim K-200.
Bočice tinte držim doma iz sigurnosnih razloga.

Vrh

PostPostano: sub lis 16, 2010 10:06 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

omegasea je napisao/la:
da te pitam, fakat o ovoj temi nemam blage veze, ali tu i tamo pogledam Darvelovu ponudu naravno uvijek pred blagdane. Imaju jako lijepa pisala i ostale stvarčice, pa ovako.

:

Pa kupi jedno nalivpero. Neće ti biti žao novca. Možda na početku dok se ne uhodaš ali kasnije čuvaj se ovisnosti.
omegasea je napisao/la:
S.T. Dupont je inače poznata marka opčenito, ali koliko znaći u tom svjetu pisaljki jer su cijene oko 5000 kn. Evo recimo President 5990 kn + PDV, izgleda prekrasno, ali mi je malo čudno jer su unutra nabili USB tako da nije ono neki tradicionalni proizvod pa mi je to malo čudno obzirom na cijenu.:

S.T. Dupont je ime u pravom smislu riječi. Proizvode svašta po paprenim cijenama. Od njih bi kupio upaljač ali ne nalivpero. USB je čisti neukus.
Usporedio bi ga sa Chanel satovima.
omegasea je napisao/la:
Drugo, imaju od Crossa nalivpera koja su isto oku ugodna i cijene su oko 1000 kn, to mi se čini realnim barem po izgledu, pa eto gukni kako inače stvari stoje. Makar sam moram priznat i pomislio da su napucali cijene čisto zbog kao ekskluzivnosti dučana.

Cross je pravi proizvođač pisaljki sa tradicijom. Usporedio bi ga sa recimo Orisom.

Sada da li su cijene napucane? Ista je stvar kao i u svijetu satova.

Vrh

PostPostano: sub lis 16, 2010 10:30 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

nekaj bi i mogo uzet da vidim. Vidim da ovi 3m drže Pelikana, mogo bi jedan dan baš to malo pogledat.
Kad si otvorio temu malo sam pogledal i te filmiće kaj su vezani na onaj tvoj i moram priznat da je tema interesantna. Ne zajebavam stvarno.

Sad sam skužil da doma nemam pristojnu kemisku ili neko slično pisalo. Imam samo dječije (od klnca ) ili su sa nekim logom npr. pogrebne usluge Habulin, knjigovotstvo Bur-car i takve stvari. :mrgreen:

Davno sam imo nekakvu Space pen od fischera bila jako lijepi komad pisala, ali iskreno neznam di je završila.

Vrh

PostPostano: sub lis 16, 2010 10:53 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

---------
omegasea je napisao/la:
nekaj bi i mogo uzet da vidim. Vidim da ovi 3m drže Pelikana, mogo bi jedan dan baš to malo pogledat.
Kad si otvorio temu malo sam pogledal i te filmiće kaj su vezani na onaj tvoj i moram priznat da je tema interesantna. Ne zajebavam stvarno.

Sad sam skužil da doma nemam pristojnu kemisku ili neko slično pisalo. Imam samo dječije (od klnca ) ili su sa nekim logom npr. pogrebne usluge Habulin, knjigovotstvo Bur-car i takve stvari. :mrgreen:

Davno sam imo nekakvu Space pen od fischera bila jako lijepi komad pisala, ali iskreno neznam di je završila.

Prije nego okineš preko 1.000,00 kn za nalivpero preporučio bi ti da si kupiš Pelikan M 200.
Cca. 450,00 kn. Vrijedi svake kune. Odlične je kvalitete. Pozlačeno čelično pero jako izdržljivo.
Samo pazi na jednu stvar. Da ti na čepu prsten koji je na rubu savršeno leži, to jest da je savršeno utisnut u čep. To češ primjetiti tako da gledaš čep sa unutarnje strane na jakom svijetlu. Greška ako je ima je sitnija od debljine dlake. Pelikan je imao tvorničku grešku prije nekoliko godina. Zbog lošeg nalijeganja prstena stvorila bi se mikropukotina po dužini čepa oko centimetar duga i jedva oku vidljiva. Iskreno apsolutno zanemariv problem.
Mislim da ih više nema u prodaji i ne trebaš brinuti.

Sada me slušaj dobro.
Što dulje pišeš to će pero lijepše kliziti po papiru. Jednostavno mu treba malo vremena da se prilagodi tvom rukopisu.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009