Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 21, 2019 1:38 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: TAG HEUER f1 Grande Date
PostPostano: pon lis 04, 2010 2:08 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Eto došo je i Tag na red da ga piknem. Pošto već par godina dolazi u uži izbor, ali uvijek je u finišu odabir pao na nešto drugo.
Ove godine tj. prošle godine kad je ovaj model došao na tržište je konačno dobio adut koji meni puno znaći, a dosad nije bio taj slučaj u seriji F1, a to je da je model dobio koji mm u promjeru tj. došao je sa 41mm na meni omiljenih 44mm. Kad sam odlućio da je to ono kaj želim nametnulo se drugo pitanje, bijeli cifer ili crni. Sat s bijelim ciferom nemam, a htijo bi imati i belo makar to štedim za Breitlingovog Avengera :mrgreen:
Odluka je pala na crni iz jednostavnog razloga prvo nije ga bilo za kupit bez naručivanja i čekanja :mrgreen: a drugi razlog je kaj mislim da bi mi bijeli kroz neko vrijeme dopizdio i posto ružnjikav. Crni s druge strane nije toliko napadan i više je klasičan model, osim toga crno je uvijek "in".

Sat je dosta težak za quartza ( Ronda 6004B ) ali vrlo ugodan za nosit. Nisam ga izvagao ali sat se ljepo osjeti na ruci i vjerojatno onima koji vole one satove od 50 g. nebu po volji (oni koji me znaju od prije znaju na kaj mislim :mrgreen: )
Ako sat od 250 g. dobije ocijenu 10 ( po meni jer volim teške komade željeza) ovaj F1 ocijenjujem solidnom: 8

Ogroman plus je u luneti koja je stvarno fenomenalana i u rangu pa slobodno mogu reći Omege Semastera koja ima lunetu bez ikakvog pogovora, ali je razlika u gripu. Kod Omege lunetu nemožeš tako lako namjestit na željenu poziciju kao kod formule koja ima duboke zareze na luneti pa radi toga ima odličan grip i dok su ruke recimo vlažne od znoja. Zapravo luneta je opčenito robusnija i ima jaći i čvršći klik, ali isto tako točnih 120 klikova bez praznog hoda tako da tom segmentu dajem ocijenu: 9

Sad idemo na narukvicu. Možda bi bio i bolji izbor gumena, ali eto odlućio sam se na čelik iz dva razloga. Prvi je da imam već nekoliko satova sa gumom i kojima ta guma najbolje paše tako da sam od toga u startu odusto, a drugi razlog je u tome što ova j F1 sa čelićnom narukvicom užasno slići na meni omiljeni Heuer pilot koji je jako, jako teško nabaviti, a pogotovu u odlićnom stanju i osim toga duplo je skuplji od ove formule. Da se vratim na narukvicu. Linkovi su dosta debeli i čvrsti, ali isto tako se lijepo formiraju po ruci i radi toga je sat ugodan za nosit bez obzira na težinu koja možda nekima i nebi odgovarala. Narukvica je brašovana i zapravo na cijelom satu nema niti jednog poliranog dijela što je odlićno jer sve micro ogrebotine rješavaš sa par poteza viledinom spužvicom.
Dakle narukvica bi dobila ocijenu 7 ili čak 8 ali nebu, a nebu jer sat ima kopču od prešanog lima kakvu recimo imam na Sectoru 280. doduše ne kažem da nevalja, ali ako na Zodiacu od 500 kn nije prešani lim onda i na satu od 5 500 kn isto tako nije mjesto takvoj kopći.
dajem ocijenu:6,5 ajde 7 jer nema poliranih dijelova :mrgreen:

Ukupno gledano ovaj sat sam si kupio jer sam želio quartzni brendirani sat za svaki dan jer jeftilena za svaki dan već imam u vidu Festine ali ona ne ispunjava normu WR-a koji mi mora imati 200m WR-a za ljetne radosti i mora biti robustan za sportske aktivnosti.
Da skratim da nekom nesrečom ostanem bez svih svojih ljubimaca moram priznat da bi uz naravno meni neprikosnovenu Omegu i ovaj Tag bi opet našo mjesto na mojoj ruci, zapravo moram priznat da bi mogo ostat samo na Omegi i Tagu i nebi mi bila nikakva drama

Ukupni dojam: 8

Cal: Ronda 6004B
Dimenzije: 44mm x 13mm
težina: budem izvago :D
Staklo: naravno Saphir
WR: solidnih 200m

Slike nisu nešto, ali kome se sat svidi i na ovakvim slikama u živo se bude oduševio :mrgreen:

:mrgreen:

eto moja preporuka za one koji vole full sportske i moderne komade.

Vrh

Naslov: Re: TAG HEUER f1 Grande Date
PostPostano: pon lis 04, 2010 6:33 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Sat je booomba!review je zakon al ne razumijem tvoju politiku qurtza,ovaj quartza...?
kuiš:
slika
VS

slika

Jasan mi je financijski faktor ali radije bih ili samo omegu ili samo taga a da je automatic!

Vrh

PostPostano: pon lis 04, 2010 6:50 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

ma gle, meni je Omega nerealno dobar sat i co-axial mi je vrh, ali kako sam već kod None na PS reko imam 2824 u Tissotu i 7750 u Hamiltonu tak da znam kaj je automatica sam kaj nisam njima opčinjen i to nisu satovi za natrkaća stavit na ruku i pići biciklom po grabama.
Ja ti inaće imam običaj dnevno promjenit po 3 sata, a kad imaš automatica na ruci samo cca 4 sata onda on nije optimalno navijen i drugi dan mu opet moraš odvidavat krunicu pa ga štelat......
Tako da sa takvim korištenjem satu samo radiš štetu, a na žalost još si nisam kupio nikakav winder pa da rješim taj problem, ali nadam se da budem u skorije vrijeme.

Vrh

PostPostano: pon lis 04, 2010 7:00 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

jebate,zapitam se,pa dal ja stvarno želim automatica?

Vrh

PostPostano: pon lis 04, 2010 7:08 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

ma nemoj me krivo shvatit, atomatic je mrak i moja preporuka odma idi na 7750 jer je stroj nevjerojatan, a možeš ga dobiti za malo para.
Samo ja ti kako velim stalno mjenjam satove na dnevnoj bazi i quartz je za takav način nošenja jedini pravi izbor.
Da se razumijemo sljedeći sat mi je vrlo vjerojatno jedan od Edoxa GMT sa ETA 2893 dakle automatic :mrgreen:

Zadnja izmjena: omegasea; pon lis 04, 2010 7:09 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: pon lis 04, 2010 7:09 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

dcesarec je napisao/la:
jebate,zapitam se,pa dal ja stvarno želim automatica?

Dobro pitanje :)
To je i mene progonilo kad sam nabavljao svog Breitlinga.
Dal kvarc ili mehanički...
Na kraju ostao na kvarcu.
Dođe nekako kao peri - deri.

ipak, za idući sat uzimam neki automatik.
Mislim se između IWC-a ili onog B&M

Vrh

PostPostano: pon lis 04, 2010 7:13 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

nebi imo ništa protiv tvog Colta da mi bude u kolekciji za peri deri.
Mi ga posudiš na par dana :mrgreen:

Vrh

PostPostano: pon lis 04, 2010 7:14 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

omegasea je napisao/la:
nebi imo ništa protiv tvog Colta da mi bude u kolekciji za peri deri.
Mi ga posudiš na par dana :mrgreen:

Što da ne, ti daj onu Omegu svoju, pa da vidim kakva je za nositi.

Vrh

PostPostano: pon lis 04, 2010 7:16 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

kaj sam te htio pitat...trebao bih kupiti stowu fliegera no logo...kroz nekih 2 mj pa onda dok dođe...
on 2824-2 modificira u top grade a cosc mi je malo preskup (+210€)...
komentar na 2824-2?

Vrh

PostPostano: pon lis 04, 2010 7:29 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
to ti je jedan od najprodavanijih ako ne i naj prodavaniji automatic svih vremena.
Svi živi brendovi kako mali i micro brendovi tako i veliki brendovi koji u svoje modele ubace tu istu ETU 2824 sa šatro preradama i malo dodatnih testiranja pa stave cijnu za popizdit po par tisuća eur .
Dakle nema straha, to je valjda mehanizam sa najviše napravljenih testiranja u povijeti urarstva. :mrgreen:

Uzmi nebu ti žao, ali moja preporuka ak voliš chronographe uzmi si 7750 jer prvih par dana nebuš mogo vjerovat kakv je to stroj.
To ti govorim iz vlastitog iskustva, a ne rekla kazala. :ugeek:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009