Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 21, 2019 12:34 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Prvi sat
PostPostano: pet lis 08, 2010 3:01 pm 

Pretpostavljam da je dobar dio forumaša ponosan na svoje Omege, Heuere ili što već nose na ruci, ali bilo bi zanimljivo vidjeti i kako su započeli. Koji je bio vaš prvi sat kojega ste nosili? Čuvate li ga još negdje ili ste ga izgubili? Može fotka? Jeste li ga uopće sami odabrali ili ste ga dobili na poklon? Od koga?

Znači ovo je tema koja ima prvenstveno sentimentalnu vrijednost. Ako želite odati počast onome prvome koji vas je uveo u svijet satova, onome koji možda i dalje pouzdano pokazuje vrijeme iako je već odavno, zaboravljen, završio u ropotarnici povijesti, ako želite s njega otpuhnuti prašinu i vratiti se na trenutak u neko drugo vrijeme, onda ste na pravom mjestu.

Kao što pjeva Hladno Pivo: "...kad nema velike ljubavi, dovoljna je i mala...".

Vrh

Naslov: Re: Prvi sat
PostPostano: pet lis 08, 2010 3:11 pm 

S obzirom da sam otvorio temu trebao prvi i započeti. Moj prvi sat je bio Casio W-92H. Dobio sam ga negdje u šestom ili sedmom razredu. Očekivao sam da ću uskoro dobiti neki bolji tako da je ovaj trebao biti samo privremeno rješenje od 250 kuna. Međutim, nije sve bilo kao što sam planirao tako da sam ga nosio idućih desetak godina.

Sat je dolazio sa kožnim remenom. Postojala je i verzija sa gumenim, ali ovaj mi je tada bio ljepši. Nakon nekoliko godina remen je bio zamijenjen novim, koji je također prije par godina stradao. Kada sam ga dobio bio sam oduševljen njegovim zelenim svjetlom, koje je, osim štoperice i alarma, bila jedina njegova dodatna funkcija. Sjećam se da je imao i nekakvu opciju da dvaput zazvoni na svaki puni sat i, čini mi se, da su je tada svi sa Casiovim satovima koristili. Barem svi u mom bivšem razredu. :lol: Alarm već odavno ne radi, ali sat i dalje, u tišini, bez promjene baterije, pokazuje vrijeme. Na kućištu piše WATER 50M RESIST što bi valjda, u Casiovoj notaciji, trebalo značiti da s njim smijem prati ruke u ne prejakom mlazu vode. Nisam ga močio, osim kada bi me kiša ulovila kratkih rukava, tako da vodoot****ost ostaje neprovjerena.

Evo za kraj i nekoliko slika. Dame i gospodo, predstavljam Vam svoj Casio W-92H:

Inače, dimenzije su mu 4.0mm horizontalni dijametar, 4.2mm vertikalni.

Vrh

PostPostano: pet lis 08, 2010 4:39 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

ja na žalost nemam svoj prvi kao ni sljedećih cca 20 koji su naravno svi redom bili niskobuđetni i svi redom na kraju svoje ere završili na đubrištu. Zadnji među njima je bio Breitling Navitimer mislim da je bio Heritage naravno replika i to loša jer je promjenio boju narukvice u zelenu u roku odma i staklo mi je puklo sa prvim dodirom sa štokom i to drvenim :lol: ali kunem se svojim djetetom nisam tada znao da je replika niti sam znao kaj je Breitling to sam bil kupil u Tunisu na nekom štandu u Tozeuru jer mi je moj De Longe :mrgreen: tada osto u Zg, njega imam ali me sramota poslikat :epilessia: , a ja sat moram imat di god bio, zato sam na bazaru kupio taj Breitling za 12 denara kolko me koštao i album njihove pjevačke zvijezde koja se glasa ko ovca ( piratska kazeta) :mrgreen: .
To je bilo skoro prije 10 godina tak da sam od onda ponešto i naučio :mrgreen:

Da se vratim, prvi sat mi je stari kupio od cigića na Kvatriću kad sam imo oko 6 godina i bio je to neki tanki smeđi digitalac kojem je poklopac kučišta pohrđavio također u roku odma pa sam još i alergiski osip do njega dobio i to je tak išlo sa tim đubretarima do prije jedno oko 7-8 godina kad sam se počeo zanimat za satove. I kaj opet sam kupio đubar, Fossil Spedway :mrgreen: , ali sam mislio ono jebote to ti je Fossil. :mrgreen: ti mater velika stvar. No dobro ali sat radi i danas i pazim ga kao i ove druge koji kao nešto i vrijede, velim sad poštujem sve i žao mi je kaj one stare đubretare nisam sačuvao u nekoj kutiji od cipela :cry:

Vrh

PostPostano: pet lis 08, 2010 9:26 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Moj prvi je bio casio terorist, :mrgreen:
slika

Vrh

PostPostano: sub lis 09, 2010 4:54 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

IvanSKX je napisao/la:
Moj prvi je bio casio terorist, :mrgreen:
slika

Neki Casio jako sličan ovome mi je bio prvi sat.
Točnije imao sam 5 godina *ghgh i stari mi ga je dao. Naravno, displej je bio pokvaren no svijetlo je radilo. A to mi je tada bilo najvažnije. Ja sam unutra ubacio sličicu neke životinje i sa tim sam satom bio najači u vrtiću.
Nakon toga je bilo puno Casia (da li su bili originalni 0.001 ) kojima je zadnji poklopac hrđao. :fluch: Pa sam stalno svaka 3 dana šmirglao ili lijepio naljepnice preko poklopca. :gj:
Sjećam se kada bi skinuo sat a na ruci bi mi ostao okrugli otisak hrđe. :crazy:

Vrh

PostPostano: čet lis 14, 2010 5:33 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Moj prvi sat je bio neka vrsta casia, slična kako onim kojeg kolege spominju...a sama teorije da sam imao casio mi
pada u vodu zobzirom da su mi ga prodali Poljaci koji su u to vrjeme dilali svaštarije.
Ti satovi nisu bili baš pouzdani, stalno se nešto ili sve razbijalo tako da je bilo hrpa dijelova koje is kombinirao tako da si pokupio satove iz susjedstva(razbijene) pa kombinirao.
Sijećam se da mi je susjed kopio isti sat ali je imao mali problem, sekonde su dolazile samo do 50 pa je tako svaku minuto sat išao naprijed 10 sekundi šta bi značilo, točno 4 sata na dan...zanemarivo.
Taj sat mi je ostao u sjećanju, tako kada sam naletio na nešto slicno na eBay-u odmah sam se zaletio bio je to, casio-classic-digital-retro- f-91w-1Yer sat sam čekao nekih dvadeset dan iz UK.
Naravno sat je super kao što i njegovo ime govori ima: Štopericu, Alarm jedan zvok Tit-Tit, i da ne zaboravimo dominantno svijetlo sa lijeve strane.

PS
priznajem da to nije ni sijena onog prvog sata i da ću jednoga dana pronaći svoj sat...

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh

PostPostano: pet lis 29, 2010 8:18 pm 
 Pošalji e-mail  Web stranica  Profil

Prvi sat, ček da se sjetim, negdje sredimom 70-tih prošlog stoljeća, recimo 1975 kad sam imao 8 godia sjaćam se kao kroz maglu. Znam da sam stršno želio sat i dobi sam ga mislim za prvu pričest. Sat je jako zvučnog imena "Raketa" u to vrijeme najnovija ruska tehnologija :lol:
Baš se i ne sjećam kako je izgledao, ali znam da je staklo bilo od plastike jer mi je jedino to ostalo u sjećanju kako je sat završio. Naime ako se netko sjeća onih dječijih pištolja što su imali metke guma na plastici pa kad ga ispucaš on se zaljepi na staklo. Ja sam tu gumu u igri zaljepio na staklo i povukao kad gledaj ti to odjednom staklo potpuno čisto i prozirno, koja milina, ali nažalost nije bilo tako stalklo je ostalo nagumi :mrgreen:
Eto toliko se sjećam te ruske tehnologije koja je u to vrijeme nas malo sretnika bila dostupna :mrgreen:

Vrh

PostPostano: pon stu 01, 2010 1:10 am 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
Pokušavam se već neko vrijeme sjetiti prvog sata, ali ne ide ... :pazzo:
Tražit ću pomoć.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009