Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 14, 2019 2:46 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Predstavi se - svoj ukus / neukus
PostPostano: pon lis 18, 2010 11:49 am 
 Pošalji e-mail  Profil

Evo ovako, ova tema bi nam trebala poslužit za upoznavanje, čisto da znamo ko šta od satova želi posjedovat, ne želi posjedovat, posjeduje tj. jednom rječju ko šta i zašto preferira.
Dakle tipa kao, želim imat ili imam ili skupljam isključivo: Pilotske statove, Chronographe, Diver, Vintage, Digitalce, Automatice, Quartz, Ručno navijanje, ne skupljam ništa i vi ste svi kreteni, Modne staove, Džepne staove,Švicarske, Japanske, Kineske, Cubuse :mrgreen: .......... dakle sve što volite.
Bilo bi lijepo i da to probate malo obrazložiti.

U ovom našem malom pomalo bolesnom okruženju ( kolko čovijek može biti normalan ako obožava satove :mrgreen: ) nisu bitna imena i tko odakle dolazi jeli crn ili bijel mršav ili pretil, jer se ionako nas 95% sa ovog foruma nikad u životu nebudu vidjeli ili sreli "face to face" jer bi se mogli pobit zbog nepremostivi razlika u karakteru :mrgreen: , a opet s druge strane bitno je da čovijek ipak donekle zna sa kim razgovara. Takvim putem se mogu i spriječiti nepotrebni konflikti, jeli tako Vrana.
Moj uvaženi kolega i moja malenkost iz jednog takve situacije tj. iz nepoznavanja činjenica smo došli do malog sukoba prije jedno godinu dana na jednom drugom mjestu, ali od kad smo spoznali te bitne stvari slažemo se vrlo dobro, čak odlično. :knüppel:
Btw shvatili smo da "on" nema ukusa i otada problema nema, jeli tako Vrana? :mrgreen:

Slobodo me sterate u pizdu materinu ako Vam tema ne odgovara :mrgreen:

Zadnja izmjena: omegasea; pon lis 18, 2010 12:39 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

Naslov: Re: Predstavi se - svoj ukus/neukus
PostPostano: pon lis 18, 2010 12:34 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Ovako, isključivo preferiram Diver i Chronographe, a kombinacija oba je najbolji izbor bar za sad. Možda jedno dana zabrijem na Digitalce ( teško :mrgreen: ) ali nikad neznaš :mrgreen:

Ne diskriminiram qurtz, ustvari bez barem jednog ili dva quartza mislim da kolekcija i nemože funkcionirati, jer ti uvijek treba sat za peri-deri.

Odgovaraju mi skoro svi "made in", dakle nemora biti "swiss made". Mada neke brendove ni mrtav nebi stavio na ruku, ali ne iz nekog snobizma nego iz principa.

Dalje, sat mi mora imat bar 100m WR-a i bar 40mm u promjeru, ali i 40mm mi je premalo to bi pretrpio čisto zbog nekih modela koji su tih dimenzija, a jako mi se dopadaju.
Ustvari idealna dimenzija mi je 44-45mm to najviše volim. Slijedom toga otpadaju skoro svi Vintage satovi, ali šta mogu jer neželim kupit sat koji neću nosit i koji bude samo stajao u kutiji.
Sat manji od 40-41mm znam da nikad nebudem nosio.

Želim imat šaroliku kolekciju, dakle da imam sat za svaku priliku i ne želim gomilat slične stvari ono tipa 7750 pa sad svi moraju biti na tu foru.
Zapravo utopiska želja mi je imati od svakog brenda po jedan primjerak i sve moguće razlićite calibre. :mrgreen: nek se budala veseli :mrgreen:

Tim slijedom slijedeća akvizicija bi trebala biti u GMT izvedbi, to još nemam u posjedu.
Jedan poznatiji Zg urar me pito kad sam tražio isključivo tu verziju modela od brenda kaj je imao u ponudi, nešto kao "pa uzmite si običan Diver sa GMT modelom imate samo veću šansu za kvar, zašto želite baš to" i moj je odgovor bio zato jer GMT nemam, eto zašto. toma!

Eto to su moje želje ili ti ukus/neukus kak vam paše =C*

Vrh

Naslov: Re: Predstavi se - svoj ukus / neukus
PostPostano: pon lis 18, 2010 2:20 pm 
 Pošalji e-mail  Web stranica  Profil

Moram reći da omegasea i ja imamo par stvari u kojima imamo isto mišljenje. Mada nemam apsolutno ništa protiv kvarca, ali nakada ga nebi kupio (imam dava koja sam dobio na poklon :lol: ) i mislim da je istinskom ljubitelju mehnički sat na prvom mjestu. Što se dimenzije sata tiče na mojoj debeloj ruci jednostavno sve izgleda smiješno što je ispod 42 mm, ali ništa preko 48 mm nebi stavio na ruku. Švicarci su naravno na prvom mjestu mada nemam ni protiv japanaca ništa , kad stavim sat na ruku obično ga ne skidam par mjeseci ( osim kupanja ako je kožni remen :mrgreen: ) jednostavno bez sata nisam normalan. Volim kad sat ima kronograf, ali iskreno rečeno uopće ga ne koristim i klasični dizajn satova mi je najprivlačniji. Eto toliko zasad od mene.

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 4:17 am 
 Pošalji e-mail  Profil

omegasea je napisao/la:
Slobodo me sterate u pizdu materinu ako Vam tema ne odgovara :mrgreen:

Odi u kvarac...

:mrgreen:

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 10:47 am 
 Pošalji e-mail  Profil

Ja sam izliječeni ovisnik o satovima. BArem sam bio dok me Vrana nije lobirao na ovaj forum. Moj sat mora bit mehanički. Po mogućnosti na navijanje (očito se nisam izliječio...). Naravno kada razgovaram sa normalnim ljudima (oni koji na mobitelu gledaju koliko je sati nailazim na podsmjehe, ali vi ste na to naučili. Da se odmah razumijemo, rekao sam da sam izliječeni ovisnik o satovima, tako da u skorije vrijeme vrlo vjerojatno neću nabavljati neke nove čuke, ali da i dalje uživam pratiti i guštati to svakako. Nemam neke određene sklonosti. Ne volim ultra tanke satove i ne volim prekomplicirane satove. U stvari ispada da mi je ideal neki sportski ronilački sat (ne ronilački za ekstremno ronjenje tipa Doxa), već ronilački stil koji podrazumjeva malo masivniji izgled i otpronost na svakodnevno nošenje. Inače kao jedan od mojih klasičnih ideala bila bi Omega Aqua-terra. Jeager i Glasshute imaju u toj kategoriji nekoliko aduta, ali su meni nedostižni. U biti me neko vrijeme dosta privlačio Nomos...
Što se tiče dimenzija, sa zastojem razvoja mozga kod mene je došlo i do fizičkog zastoja tako da imam dosta malu ručicu, tako da mi odgovaraju samo satovi promjera oko 40-42mm. Manje od toga mi je premalo, aviše izgleda kao da nosim džepni sat. Dakle sad znate sa kakvim bolesnikom imate posla...

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 11:09 am 
 Pošalji e-mail  Profil

nema tu ljeka, to ti samo tu i tamo nekaj drugo odvuće pažnju kao što su tebi ( pretpostavka ) pisaljke. Ti si i dalje ovisnik htio ti to priznat ili ne :mrgreen:
Znaš kako naš narod kaže "nije govno, nego se pas usro" :mrgreen:

Nakraju i tak na novčaniku budeš vidio da te nije pustilo, umjesto 1000 eur za sat, bude 1000 eur na nalivpero.
Na buđetu se isto piše 1000 je 1000. :mrgreen:

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 11:44 am 
 Pošalji e-mail  Profil

Ma kad bi to bili samo satovi i nalivpera...
Narodna kaže, "Svaka budala ima svoje veselje." Problem je što sam ja jako veseo čovjek :lol: .

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 4:26 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

ak je tako onda moram tvoj obitelji dati moralnu potporu, nisi ti jadan kriv to je sve zbog bolesti :mrgreen:

Evo ti jedan prijedlog, skupljaj salvete :mrgreen: znaš ipak da nekaj skupljaš,a nije skup sport.
Prvo sam ti mislio reći da skupljaš čepove od Ožujskog, ali imaš dijete pa nebi bilo uredu da dijete gleda oca alkoholićara kako popunjava kolekciju, pa se zato ti lijepo prihvati salvetica. :mrgreen:

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 5:25 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Trenutni mi je hobi sa skupljam hobije.

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 6:00 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
znaći imaš najštetniji i najopakiji mogući :mrgreen:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009