Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 21, 2019 12:53 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ponuda pisaljki
PostPostano: sri lis 20, 2010 9:45 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Nadam se da me neće odmah obrisati, jer sam dalekkoooo od teme.
Nedavno mi je uletjela prilika nabaviti nekoliko vrhunskih (ali stvarno vrhunskih) nalivpera po strašno dobroj cijeni. Kvaka je u tome da gospodin prodaje komplet, a koji je meni previše. Zbog toga tražim zainteresirane za kupnju u pola cijene. Na prodaju je jedan Montblanc 149, Montblanc 146 sa srebrnim čepom, Pelikan M600, Pelikan R800 (roler), Pelikan M215 i dva Pelikana M200. Sva nalivpera su potpuno nova, sa originalnim kutijama i papirima. Cijena je takva da nazovete u trgovinu, saznate cijenu i ja vam to onda prodam u pola cijene (Montblanc 146 za 1/3 cijene jer je korišten. Svi zainteresirani mogu poslati PM. Ne bi volio da me netko krivo shvati, ali ne bi ni volio da netko potroši 1500 kn za Penkalu, pa da poslije plače.
Inače pisaljke prodajem pouzećem, tako da nema nikakvih rizika.

Vrh

Naslov: Re: Ponuda pisaljki
PostPostano: sri lis 20, 2010 11:48 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Peri-deri!
Stavi i slike tako da ekipa i vidi šta prodaješ a slobodno lupi i cijene.
\_/

Vrh

PostPostano: pet lis 29, 2010 12:24 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

nebute se ljutili kad ovakva neznalica ko ja se malo uplet u ovu tematiku :mrgreen: ali kao što je poznato na ovom forumu se lako može svakog sterat u orcinusov "quartz" \m/ pa se nemojte ustručavat. :mrgreen:

Neko od vas dvojice znalaca je reko kad jednom probaš pero da ti se gadi više pisat sa kemiskom.
Nisam doduše još pero probo imam još neko strahopoštovanje prema tome jer sam dosta neuredni šrajber =C* ali zato sad već cijeli tjedan pišem isključivo sa rolerima ( parkerove jeftinjare ) i stvarno je nebo i zemlja. Pero budem nadam se prvo probo do gospona Vrane pa budem vidio jeli to za mene. Vrana pripremi najbolje pero koje imaš i boćicu nekog nitro otapala da poslje mene možeš tintu očistit sa svoje sedefaste pisaljke :mrgreen:

I sad jedno malo i vjerojatno glupo pitanje, imam dva parkerova vectora, jedan crna tinta i jedan plava, oba uloška su 0,8 ali plavi kao da ima veći promjer tj. ostavlja deblji pisani trag i to izgleda malo onako neuredno.
Btw crna tinta mi je 10x bolja i rukopis izgleda daleko lijepši.
Zanima me jeli to stvr čisto do slabe kvalitete pošto su jeftileni ili je stvar do tinte tj. sastava iste pa drukčije reagira na papir ( mislim zbog brzine sušenja tj gustoće iste ).
Znam da Vam je ovo vjerojatno prilično glupo pitanje :knüppel: ali eto pregrizite govance pa ako može kakv odgovor.

Vrh

PostPostano: pet lis 29, 2010 2:01 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Nekad je netko pametan bio rekao kako ne postoje glupa pitanja, već samo glupi odgovori. Pitanje je u biti jako dobro, jer pokazuje suštinu razlike između rolera i kemijske olovke sa jedne strane i nalivpera sa druge strane. Naime, uz prave dimenzije i pravi balans, a što smo već apsolvirali, srce svakog pisala je sami vrh kojim piše. Roleri i kemijske olovke u biti funkcioniraju identično, odnosno na vrhu pisala se nalazi sitna kuglica koje se pomicanjem po papiru okreće i ostavlja boju. Razlika je samo u vrsti boje koja se koristi, pa se u kemijskoj olovci koristi gusta, gotovo kruta boja, zbog čega je prilikom pisanja potreban daleko veći pritisak, dok se kod rolera koristi rijeđa, tekuća boja, zbog koje je kod pisanja rolerom potreban manji pritisak i roleri se smatraju tehnološki zahtjevnijim od kemijskih olovaka. Zbog navedene razlike u gustoći postoji i razlika u izvedbi pisala, odnosno roleri se izrađuju sa posebnim čepom, a kemijske olovke su u pravilu sa oprugom (patentom). Znači, "pisačka" kvaliteta rolera ili kemijske ovisi isključivo o kvaliteti uloška koji je u pisaljci. Ako u moj Pelikan R 800 koji novi košta oko 1400 kn stavite kineski uložak koji košta 2 kune, onda je "pisačka" kvaliteta na razini pisaljki od 2 kune. Budući su ti ulošci rezultat masovne proizvodnje, onda je i kvaliteta vrlo varijabilna. Doduše to ima i svojih prednosti. Ukoliko niste zadovoljni kvalitetom pisala, samo uložite malo više u uložak i rapidno povećate kvalitetu pisaljke. Originalni uložak za Pelikanov roler košta cca 25 kuna, ali je kvaliteta u odnosu na jeftine korejske (za Pelikan ih izrađuju Japanci) prilično osjetna. Iako po mom skromnom iskustvu (roleri nisu moje područje) trenutno su cijenom i kvalitetom najprihvatljiviji Pilotovi tzv. "gel ulošci".
Postoji međutim još jedna razlika između nalivpera i rolera, a koja nije obuhvaćena potrebnim pritiskom na papir. Roler naime može biti toliko dobar da pušta boju bez ikakvog pritiska, međutim, on je i dalje jako krut, bez ikakvog povrata prilikom pisanja. Glavna prednost nalivpera je u biti njegova elastičnost pera koja pisanju sa nalivperom daje novu dimenziju, ondosno kvalitetu. Postoje vrlo velike razlike u toj elastičnosti pera, (postoje i specijalna "flex" pera), ali načelno svako kvalitetnije nalivpero pruža taj poseban povratni osjećaj prilikom pisanja nalivperom. Načelno su zlatna pera cjenjenija između ostalog i zbog veće elastičnosti, međutim moje najkvalitetnije (u pisačkom smislu) pero je jedno čelično pero na "jeftinom" Pelikanu M200.

Vrh

PostPostano: pet lis 29, 2010 2:52 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

znači vrijedi univerzalno pravilo, ni pisaljke nisu izuzetak, kolko para tolko i muzike sa naravno ponekim izuzetkom.
Fala na pojašnjenju, imal bum ja još pitanja, ali neželim odma zagnjavit, malo budem guglao pa se broj pitanja i vjerojatno smanji. 0.001

U svakom slučaju respect

Vrh

PostPostano: pet lis 29, 2010 3:45 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Praskaton je napisao/la:
Načelno su zlatna pera cjenjenija između ostalog i zbog veće elastičnosti, međutim moje najkvalitetnije (u pisačkom smislu) pero je jedno čelično pero na "jeftinom" Pelikanu M200.

Gle, ja sam prvo pisao sa M150 dvije godine. Pa sam prešao na M200 koje je u početku bilo dosta grubo i tvrdo naprema raspisanom M150. No nakon nekog vremena M200 je totalno omekšao i protok tinte se "fluidizirao". Uglavnom postao mi je bolji nego M150 pogotovo zbog veličine nalivpera i glatkoće pisanja. Pisanje sa njim je pravi gušt i nemam apsolutno nikakve zamjerke. M200 se razradilo fantastično.
Zatim sam prešao na M400 sa zlatnim perom. M150 i M200 imaju čelična pozlačena pera. U prvih recimo 3 mjeseca M400 mi je bilo daleko lošije od M200, no konstantnim pisanjem se razradilo.
Iako sam mislio da je M200 u pisanju apsolutno savršentvo danas ga M400 šije za stepenicu/dvije u glatkoći i mekoći pisanja. Velčinom su apsolutno isti.
Znači kada ispraznim tintu u M400 pređem na M200 i odmah osjetim razliku.
Inače sa sobom uvijek nosim na posao M400, M200, M150 i kemijsku K200.
Ništa me nesmije iznenaditi.

Vrh

PostPostano: pet lis 29, 2010 3:51 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

omegasea je napisao/la:
Pero budem nadam se prvo probo do gospona Vrane pa budem vidio jeli to za mene. Vrana pripremi najbolje pero koje imaš i boćicu nekog nitro otapala da poslje mene možeš tintu očistit sa svoje sedefaste pisaljke :mrgreen:

Nema problema. \_/

No pripremiti ću ti i litru varekine, tako da si i obleku očistiš. :mrgreen:
Inače moje najbolje pero je ćukovo pero - u sljedećem broju.

Vrh

PostPostano: sub lis 30, 2010 1:57 am 
 Pošalji e-mail  Profil

ovo je bilo prošli tjedan

ovo je danas ali stvarno bez namjere, išao sam u papirnicu i ovo mi se našlo ravno ispred nosa :mrgreen:
Znam da me budete popljuvali, ali kaj je tu je :mrgreen:

ovu sliku sam posudio sa www-a ali ista je pisala ko moja :mrgreen:

Nebum Vas pito kaj mislite jer znam kaj mislite, pustite me da se veselim.
To je isto kao kad neko od novih članova kupi lijepi sjajni Fossil i onda pita kaj mi mislimo o tom satu :mrgreen:

Vrh

PostPostano: sub lis 30, 2010 9:42 am 
 Pošalji e-mail  Profil

Usporedba sa Fossilom je na mjestu. Tim više što je Fossil u pravilu precizniji od satova koje mi koristimo. Ovaj Parker je dobar izbor. Čisto da vidiš jel' ti paše... A i nećeš biti previše tužan kada ga izgubiš :lol:
Doduše kod ovih nalivpera je velika oscilacija u kvaliteti (dobivali smo ih u firmi...) Neki komadi i nisu nešto, a neki su stvarno odlična radna nalivpera.

Vrh

PostPostano: ned lis 31, 2010 2:01 am 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
danas sam malo švrljo gradom i skužil sam da svaka iole vrijedna spomena papirnica i knjižara drži pisala i to samo od gosp. Slavoljuba i Parkera kojeg ima ko šrota.
Cijene su iste u svima trgovinama od 1200 kn do 3500 kn. pa mi je to sad stvarno malo smiješno poslje onog kaj ste obojica rekli o Slavoljubovim pisaljkama.
3500 fakig kuna, dok jedna kako vi kažete Pelikanova pisaljka koja je kažete vrhunska dođe 1000 :knüppel:

Eto to pišem samo iz razloga kaj sam ih danas vidio valjda u 5 trgovina i to samo u centru.
Btw ono neki dan kad sam pvi put pitao za Slavoljuba, to sam vidio u NAMI ( nama robne kuće d.o.o. - u stečaju ):mrgreen:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009