Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 14, 2019 3:50 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kvarljiva roba
PostPostano: uto lis 19, 2010 12:15 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Otvorio sam ovu temu iz razloga da pomognemo ljubiteljima satova koji su zbog neiskustva lakopovodljivi za lošom kvalitetom sa skupom cijenom.
Mnogi od njih na temelju reklama, blještavila i mnogobrojnih funkcija koje pruža neki sat donose krivu odluku o kupovini.
Vjerovali ili ne, i skupi proizvođači poput Omege imaju/imali su velike promašaje u kvaliteti pojedinih serija. Pa si samo zamislite živciranje koje netko proživljava kada plati preko 20.000,00 kn za kvarljiv sat. Koje su to frustrirajuće muke.

Znači u ovoj temi bi htio upozoriti na modele/proizvođače koje je preporučljivo izbjegavati i razloge.

Započeo bi sa jednim satom koji se jako hvali, poput božanstva. Radi se o satu Suunto Core.

Domovina Suunto satova je Finska. No na žalost malo ljubitelja zna da se i njihovi satovi sklapaju u Kini. Taj sat je pun konstrukcijskih pogrešaka što se očitava iz raznih kvarova koji se redovito javljaju.

Malo sam istraživao po bespućima Interneta o kvaliteti dotičnog sata. Nije mi trebalo više od koje minute da ostanem zaprepašten količinom kvarova kojima Suunto Core razveseljava svoje vlasnike. Mislim da još nisam vidio veću katastrofu od sata.
Po svemu pročitanom mogu reći da je Suunto Core u rangu sa nekadašnjim digitalnim satovima iz praška.

Šta reči o Suunto Core satu. Kakav je to sat? Najbolje će biti da vam prenesem dojmove njegovih vlasnika koji su njime oduševljeni.
Pa vlasnici dotičnog se žale na sljedeće problemčiće:

- Prvi se žali da mu se displej svakih tjedan/mjesec ugasi neovisno da li je sat odložen ili na ruci. Ali to nije sve. Sat mu isto svako toliko uopće ne reagira prilikom stiskanja dugmadi. Ipak borac ima rješenje. Izvadi bateriju na 10 sekundi da se sat resetira. Probao je sa različitim baterijama ali to nije nikako riješilo njegov problem.

- Drugi tuguje jer mu je njegov Green Core crko. Prvo je prikazao sve "oznake" ekrana i onda se smrznuo. Izvadio je bateriju što je na kratko riješilo problem jer već drugi dan sat se ugasio nepovratno.

- Treći pati jer mu se sat redovito resetira i blinka stalno "12:00" poput videorekordera. Tom nesretniku je stalno podne od kada je kupio Suunto Core.

- Četvrti govori kako mu je sat radio ispravno punih mjesec dana a onda počeo cuclati baterije. Svaka tri dana promjeni jednu.

- Peti je pun nade poslao svoj sat natrag pod garancijom u Suunto. Vratio mu se novi kojemu se uskoro displej sav raspao i slika zapekla.

- Šestom se Green Core resetira svaki dan.

- Sedmom je jedini problem što mu Core jede baterije, no nešto manje nego četvrtom. Svakih mjesec dana komad.

- Osmom se 20% displeja ne vidi.

- Deveti kuka da mu se neki pikseli ne pokazuju na displeju.

- Deseti ima problem sa kompasom i resetiranjem vremena. Jadnik je potpuno izgubljen.

- Jedanaestom se altimetar, barometar i kompas resetiraju.

- Dvanaesti si ne može podesiti vrijeme na satu.

- Trinaesti je kontaktirao Suunto i dobio sljedeći odgovor:

"Dear Sir/Madam,
Thank you for contacting Suunto.

We are sorry if you have experienced issues with your Core.

The Core has been fully tested against static charges and no normally occuring static shock should affect the operation of the Core (indeed it was fully designed and tested in Finland, where the winter is cold and fleece is the clothing of choice).

We have however recently discovered that a relatively small number of Cores left out factory with a production defect - unfortunately this defect did not show up in the current quality control tests. We have since rectified the production issue and modified the QC testing proceedures to ensure that this issue does not occur again.

Please note that this is NOT a Core design issue.

Please send your Core to our service center for examination by visiting the link below to fill out a service request :

Suunto

We apologise for any inconvenience.

With Best Regards,
Suunto Helpdesk"

- Četrnaestom otkazuje dugmad nakon 6 mjeseci.

- Petnaesti je tri puta slao sat u Finsku. Četvrti put misli ići osobno.

- Šesnajstom se nakon dva mjeseca jednostavno ugasio za sva vremena.

- Sedamnaestom pucaju tekući kristali kao kokice.

- Osamnaesti se žali na...

Stoga bi vam preporučio da ako vam se sviđaju ABC satovi da si kupite Casio sat. Kashio obitelj garantira svojom čašću.

slika
Stalno blinka 12:00 kao na videorekorderu.
Moj savjet: "Zaobići u što širem luku."

Vrh

Naslov: Re: Kvarljiva roba
PostPostano: uto lis 19, 2010 9:29 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Kao ponosni vlasnik jednog od ovih verzija (All Black)
Samo jedno pitanjce imam:
koliko stari su ti izvještaji koje is našao odnosno koliko su stari ti dotični modeli jer se puno toga što si naveo ispravilo sa novom serijom odnosno ako se nevaram sa serijom koja je proizvedena poslije 2009. godine?

Vrh

PostPostano: uto lis 19, 2010 9:35 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

jesi ga testiro na nevere tj. dali fakat alarmira nadolazeću *****riju? Dosad ga je samo Nono pohvalio što se tiće "storm alarma" pa me zanima iz više izvora kaj ljudi kažu.
Namjeravam si uzet nekaj ( vjerojatno zelenko ) da ga imam po ljeti za gnjurenje i za barku.

Vrh

PostPostano: sri lis 20, 2010 5:31 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

2 die 4 je napisao/la:
Kao ponosni vlasnik jednog od ovih verzija (All Black)
Samo jedno pitanjce imam:
koliko stari su ti izvještaji koje is našao odnosno koliko su stari ti dotični modeli jer se puno toga što si naveo ispravilo sa novom serijom odnosno ako se nevaram sa serijom koja je proizvedena poslije 2009. godine?

Joj, sada mi se ne da tražiti ali ekipa je pisala i o tome. Mislim da je samo jedano o tome govorio ali ostali su se i dalje žalili.

Vrh

PostPostano: sri lis 20, 2010 5:33 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

omegasea je napisao/la:
Namjeravam si uzet nekaj ( vjerojatno zelenko ) da ga imam po ljeti za gnjurenje i za barku.

Di ćeš sa njim na lignje?
Pa odvesti će te u sam centar oluje. :haha:

Vrh

PostPostano: sri lis 20, 2010 10:53 am 
 Pošalji e-mail  Profil

Vrana je napisao/la:
omegasea je napisao/la:

Di ćeš sa njim na lignje?
Pa odvesti će te u sam centar oluje. :haha:

:lol:
obzirom koje si sve felere nabrojo, nebi se nimalo iznenadio da završim ko Andrea Doria i to po bonaci.
:mrgreen:

Kaj se liganja tiće ja na njih idem samo u restoran :mrgreen:
točnije u "Toć" na rivi \_/

Vrh

PostPostano: sri lis 20, 2010 7:04 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

omegasea je napisao/la:
jesi ga testiro na nevere tj. dali fakat alarmira nadolazeću *****riju? Dosad ga je samo Nono pohvalio što se tiće "storm alarma" pa me zanima iz više izvora kaj ljudi kažu.

Jesam, i još mi se nijednom nije oglasio :)
Ali uputstvo kaže ovako za taj storm alarm!
The storm alarm notifies you that a pressure drop of 4 hPa / 0.12 inHg or more
has occurred during a 3-hour period

A to se meni ovdje u ZG-u još od ljeta(od kada sam ga kupio) nije dogodilo, dakle nije se dogodilo nikakvo iznenadno nevrijeme!
Ali to ne znači da mu ta funkcija kod mene radi nego da se jednostavno nije aktivirala a ja se tješim da je to zato jer nije imala priliku :)

E da i evo trenutno moj Sunnto kaže da je kod mene 1014hPa a na DHMZ-u kaže da je 1011.4 ali ja sam na zapadnom djelu grada a ovo je mjerenje na maksimirskoj postaji koja je zračne linije nekih 10ak km od mene, ne kažem da je točno toliko tu kod mene ali obzirom da mi je sat u ladici smatram da je to prihvatljiva greška a i trenutno pokazuje konstantni rast tlaka u periodu od zadnjih 9h što je točno i po DHMZ-u ;)

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 8:03 am 
 Pošalji e-mail  Profil

Storm alarm radi tocno ono sto "pise na kutiji".
Oglasava se kad tlak naglo padne u odredjenom periodu (3 sata). I reagira na "ljetne" oluje, pogotovo otocke.

Nista vise i nista manje od toga.

Sto se fascinacije usporedjivanja DHMZ podataka i podataka sa sata tice - ljudi, okanite se toga, na Suuntu ili bilo kojem drugom barometarskom instrumentu. Apsolutno je nezanimljiv apsolutni tlak (sic!). Zanima vas samo mjeri li instrument promjene u tlaku, koliko tocno i koliko brzo.

Re: upozorenja s vrha stranice - pola toga su ljudi s prvom serijom sata (zapravo firmwarea), koja je trosila baterije ko blesava jer se procesor nikad nije spustao u pravi sleep. 1/4 su ljudi koji su se uspanicili jer im je baterija crkla (Core se nekad sjeti upaliti Low Batt ikonicu tek dan prije nego sve ode kvragu, a failure mode zna biti "spektakularan" - sare po ekranu, reset vremena itd.).

Preostalih 1/4 ima stvaran problem.

O usporedbama s Casiovim ABC satovima ne bih, ali svaki koji sam do sada vidio/probao je djelovao smijesno prema Coreu.

I za kraj, moj background s Coreom: 3 godine koristenja, 3 promjene baterije (kod kuce), 3 ljeta ronjenja do 12-15m s Coreom na ruci. 0 kvarova, problema i/ili zamjerki.

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 6:50 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Tako Je ;)

Ja sam prezadovoljan svojim Coreom jer do sada nije pokazao nitijedan od tzv. simptoma koje je vrana naveo :)
Jedva čekam zimu i snijeg da mogu malo po medvednici kročiti staze sa svojim snowboardom i nositi suntača na ruci ;) :***:

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 8:43 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
slika
slika

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009