Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 14, 2019 2:57 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Krunica na navoj i mehanički mehanizmi
PostPostano: sri stu 24, 2010 4:48 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Jedno pitanje za sve vas.

Da li vas nervira kada je na satu sa mehaničkim mehanizmom krunica na navoj?
Kod kvarcnih je manje izražen taj problem pa ih ne spominjem.

Naime, da bi se bilo kakvo podešavanje kod takvih satova moglo napraviti potrebno je odvidati i zavidati krunicu. Znači procedura kod svake promjene datuma i barem svakih 5 dana kod namješanja vremena.

Moj kolega sa posla je tako uništio navoj na svojem Breitling superoceanu koji je baždaren na 1500m.
Sada ni ruke više ne može oprati.

Mislim ima li smisla kupovati takve satove ako ih se ima namjeru svakodnevno nositi?

Recimo meni se kod promjene datuma na mojoj Doxi diže kosa na glavi i dlake na leđima a sat je kvarcni.
I kada pazim za zapeti. :epilessia:

Vrh

Naslov: Re: Krunica na navoj i mehanički mehanizmi
PostPostano: sri stu 24, 2010 7:34 pm 
 Pošalji e-mail  Web stranica  Profil

Nemoj mi reći da namještaš vrijeme svakih pet dana :lol:
Inače dobro pitanje, stvarno je glupost staviti na sat koji je WR do 100 metara krunicu na navoj

Vrh

PostPostano: sri stu 24, 2010 7:43 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

zlaja0307 je napisao/la:
Nemoj mi reći da namještaš vrijeme svakih pet dana :lol:
Inače dobro pitanje, stvarno je glupost staviti na sat koji je WR do 100 metara krunicu na navoj

Pa kada nosim Primata ili Sicuru koji su mehanički namještam.
Malo sam bolestan po pitanju preciznosti pa ne podnosim netočnost preko 30 sekundi.
No kada nosim kvarcne satove nemam te probleme jer su jako mala odstupanja u odnosu na točno vrijeme.
Citizen je perpetual pa osim prijestupne godine sa njime nemam problema. Doduše on niti nema krunicu. :mrgreen:
Doxa je još puno preciznija no nije perpetual tako da datum moram podešavati a ima i krunicu na navoj pa se svaki puta iživciram. :fluch: Doxa je 20 ATM pa je to uredu.

Vrh

PostPostano: sri stu 24, 2010 10:53 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
Baš iz tog razloga po meni u kolekciji mora biti mjesta i za quartzne satove.
Ja osobno ponekad znam dnevno promjeniti i po tri sata, a takva shema nije baš preporučljiva za automaticu.
Sat se skoro nikad ne navijne do kraja tj. ne nosim ga punih deset sati koliko iznosi neki optimum da bi rezerva snage dosegla svoj maksimum.
Stoga već duže vrijeme po netu šacam nekog windera da mi riješi problem namještanja sat.
Problem nije namještat sat savakih 5 dana nego svaka tri dana pošto ga skoro nikad ne navinem do kraja, a to me isto kao i uvaženog kolegu nervira i to jako.
Tako da iz tog razloga ponekad ne uzmem automaticu mada bi ga možda baš taj tren i stavio na ruku. U mojoj budućoj kolekciji će uvijek biti mjesta za quartzne satove.

On Topic- teško da bi više kupovao sat koji nema kruna na navoj. Navojna kruna mi je jedan od važnijih faktora pri odabiru slijedeće akvizicije, čak štoviše navojna kruna mi je važnija od recimo safira tj. mineralno staklo mi nije neka drama, ali krunica bez navoja, eee to je već problem.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009