Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 14, 2019 2:47 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jesmo li budale ili...?
PostPostano: pon pro 13, 2010 12:54 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Kada sada malo gledam sve te "nezavisne" male proizvođače satova koje sam do sada postao.
Sva ta mala umjetnička dijela koja su u svakom pogledu originalna.
Djela koja se ne štancaju na traci i iza kojih ne stoji jaki marketing.
Dođe mi da se zapitam se jesmo li mi budale?

Da li smo mi stvarno toliko podložni marketingu "velikih" proizvođača satova.
Za ove male većina nas nije nikad niti čula, ali za Omegu, Breitling, Tag... jesmo i za njh bi
stavili obje ruke u vatru da su to vrhunski satovi.
Satovi koji imaju vrijednost i koji opravdavaju tu vrijednost.

No stanimo malo.
Sa jedne strane imamo male "nepoznate" proizvođače koji razvijau sami kompletan sat od
kučišta do mehanizma sa jako slabim marketingom.
A sa druge strane velike serijske proizvođače satova koji u većini slučajeva niti vlastite
mehanizme nemaju već vrše sitne preinake na industrijskim ETA-ama i Selitama te nam to putem
jakog marketinga prezentiraju kao vrhunske proizvode za koje je potrebno duboko potegnuti u đep.

Hm...
Gledajući sa tog stajališta vidim same lopove. Ekipu koja nam uvaljuje muda pod bubrege.
Bezidejnu ekipu čiji satovi nisu puno bolji/kvalitetniji od jednog Citizena ili Seika višeg ranga.
Vidim i glupana koji je upravo izašao sa osmjehom na licu iz Dicte sa novim Breitlingom (Sicurom) na ruci.

Pitam se šta stvarno nose pravi bogataši na svojim rukama?

Vrh

Naslov: Re: Jesmo li budale ili...?
PostPostano: pon pro 13, 2010 1:35 am 
 Pošalji e-mail  Profil

sve stoji, ali znaš kaj mene još više iritira "internet brendovi" to mi je 10 x gore prodavanje muda labudovih.

Imaš xy internet brend neću niti jednog imenovat jer se bude masu forumaša raspizdilo :mrgreen: ali oni koji znaju o čemu govorim ni netrebaju "ime".

Dakle kaj ti tipovi rade.
1.Nekakav model smisle na crtačem stolu i bace bubu po forumima.
2.Onda kad se malo zatalasa na svojoj stranici krenu sa predbilježbama.
3.Ponuda modela, naprave par varijacija tipa očeš Miyoti ili Etu
4.Kad se skupi kritična masa sa uplatama, onda naruče iz Japana ili Švice prema potrebi sve djelove
5.Onda naruče kučište koje je napravio Kinez isto po naručenoj kolićini.
6.Kad dobije sve djelove onda to doslovce sastavlja u blagavaonici ili garaži, a cura mu pakuje po kutijama za daljnji transport do krajnjeg kupca

eto tako u kratko kao dobiš sat za realne novce koliko i vrijedi. Ma daj molim te toma!

Eeee sad ja pitam koliko bi taj isti "internet brend" koštao kada bi i radio normalno kao pravi ozbiljni proizvođać.

Dakle:

1.Dizaj sa crtačeg stola ili još bolje možda i treba platiti dizajnera, a ne ukrasti već isprobani dizajn.
2.Krenuti u proizvodnju bez ispitivanja tržišta, jer dizajn treba biti novi znači element iznenađenja je poželjan.
3.Par varijacija očeš automatic ili quartz, ali odma izbacuješ oba tipa pa će tržište izabrat, dakle opet riskiraš gubitak.
4.U proizvodnju krečeš sa zarađenim kapitalom od prijašnjih modela ili friškim kapitalom iz kreditne linije, a ne sa novcem predbilježenih kupaca.
5.Kučišta, ako ništa drugo onda barem njih naprave sami i to ljudi od zanata koji isto tako primaju plaču i zarađuju za mirovinu na tom radnom mjestu, a ne stara baka ili tetka pred tv-om kao tipa pomaže unuku da pokrene posao.
6.I na kraju kada je sat spreman za prodaju ide u neki dučan koji je platio najamninu i ima isto tako barem dvoje ljudi zaposlenih za tezgom.

Dakle kaj sam štel reći, to sve košta, a da o marketingu i ne govorim. Pa te ja pitam koliko bi jedan od tih "internet brendova" ili bolje rečeno "micro brendova" zapravo koštao da je brend u pravom smislu te rijeći.

Ja kažem isto kao i svi drugi, a ona njihova sranja o kupcu na prvom mjestu mi upoće ne drže vodu.
Najbolje mi je kad se busaju brigom za kupca, kao kad sa satom nešto nije u redu samo ga pošalješ nazad i oni ga u roku keksa mjenjaju, ne da popravljaju nego ti pošalju novi. Aaa majstore, a kaj misliš zakaj stiže novi.

Velim nemam ništa protiv dapaće, samo me živcira to njihovo prezentiranje kao mi skoro i ne zarađujemo samo zato da kupci dobiju fer cijenu, ma daj mojne me klat. :emo: a prodali bi sestru da mogu satove naplačivati isto kao i "pravi brendovi" koji posluju ipak po nekim pravilima.

Btw, da smo budale, to definitivno jesmo, tu nemam prigovor. :mrgreen:
Kako drukčije inaće objasniti spremnost na bacanje prilične kolićine novaca na tako nevažnu stvar kao što je sat, 0.001 ali kažu gušt nema cijenu, a mi smo ipak samo ljudi pa nam je za oprostit. :mrgreen:

Sad bude krenulo toma! :knüppel: cafdr 146

Eee pa gospodo toliko od mene, kako bi moj prijatelj robot reka :***: :***: :***: :***: :***: *zan

Vrh

PostPostano: pon pro 13, 2010 2:04 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Istina!
Ti Internet brendovi su nešto najgluplje na šta se može potrošiti novac kao ljubitelj satova.
Čak vidim i kod nas se počela javljati ekipa koja prodaje istu foru.
Ja bi te satove svrstao na ljestvici vrijednosti jednu stepenicu iznad replika.
Da nema alternative skupocijenim satovima ne bi rekao ništa ali alternativa postoji i to kvalitetna.

Vrh

PostPostano: pon pro 13, 2010 2:57 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

S obzirom na temu, bojim se da jesmo. Po meni, svatko tko ima više od 2 sata, nije baš svoj, pa tako niti ja ... :cry:
:baidies:

Vrh

PostPostano: pon pro 13, 2010 5:55 pm 
 Pošalji e-mail  Web stranica  Profil

Budale ili ne, pa i da nismo budale opet bi 95% ljudi mislili da jesmo :mrgreen:
Kako se ono kaže, svaka budala ima svoje zadovoljstvo, nekima je alkohol, nekima tuđe žane ...

Vrh

PostPostano: pon pro 13, 2010 6:11 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

zlaja0307 je napisao/la:
Budale ili ne, pa i da nismo budale opet bi 95% ljudi mislili da jesmo :mrgreen:
Kako se ono kaže, svaka budala ima svoje zadovoljstvo, nekima je alkohol, nekima tuđe žane ...

Ali mi smo sada udružena skupina budala. :mrgreen:
Da li je to kažnjivo? 0.001

Vrh

PostPostano: pon pro 13, 2010 6:26 pm 
 Pošalji e-mail  Web stranica  Profil

Vrana je napisao/la:
zlaja0307 je napisao/la:

Nije kažnjivo, ali zajedno smo još veće budale (to je po onoj: zajedno smo jači) :mrgreen: :mrgreen:

Vrh

PostPostano: pon pro 13, 2010 6:30 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

zlaja0307 je napisao/la:
Nije kažnjivo, ali zajedno smo još veće budale (to je po onoj: zajedno smo jači) :mrgreen: :mrgreen:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

A šta su tek oni na PS-u?
*rulf *rulf *rulf *rulf

Vrh

PostPostano: pon pro 13, 2010 7:18 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Vrana je napisao/la:
zlaja0307 je napisao/la:

da je kažnjivo u Hrvatskoj bi na slobodi bilo cca 10-15 ljudi :mrgreen:

Kako stara narodna kaže "budala i grbavih drva nikad ne fali" \m/ :mrgreen:

Vrh

PostPostano: pon pro 13, 2010 11:02 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
pa,gledajte to ovako..sa mog laičkog stajališta.dakle osobe poput mene, koji do prije godinu dana nisam/su razlikovao/le automatic od quartza i kojemu je vrh sata bio neki casio, normalno da nisam mogao čuti za neke manje proizvođače koji se ne reklamiraju uopće,ili ne u tolikoj mjeri kao i recimo tag,omega i sl. jer se nisam niti interesirao toliko.da me netko pitao što mislim o louis erardu ili steinhartu,pirao bi ga kakvu vrstu odjeće oni proizvode??!! dakle,postavimo to ovako...imam 20 t kn u džepu i hoću ih potrošit na sat...došao bi u dictu,na ruku stavio taga ili neku omegu,rekao kupujem i to je to...na ostale satove se ne bi niti osvrnuo jer bi mislio "ma,nikad nisam čuo za njih,to je očito neki škart"...ima masu ljudi koji tako nažalost postupe...evo,pomorci u prvom redu :mrgreen: znam ih nekoliko koji su praktički lovu bacili samo da imaju neki "prestiž" na ruci...da im još na čelu piše "pogledaj mi ruku,nosim rolex" bili bi najsretniji na svijetu...uglw,da ne rastežem bezveze...mentalitet ljudi,naročito 'rvata je takav da ukoliko se za nešto nije čulo,ne valja...meni je drago što sam se malo više zainteresirao oko tih satova i samog pojma "nošenja sata"...tako da sam proširio vi**** :lol: eto,nemojte mi zamjerit na podužem postu...ovo sam isključivo napisao sa moga stajališta,tj stajališta laika \_/

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009