Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 14, 2019 2:45 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Cijene u Hrvata
PostPostano: ned lis 10, 2010 8:55 am 
 Pošalji e-mail  Profil

2 die 4 je napisao/la:

A šta je sa GS-om?
Grand Seiko?

Ista stvar... Sorry, but it's Seiko.
Za takve novce očekujem i određenu količinu luksuza/ prestiža .
Najbliža usporedba bi mi bi bila da recimo Daewoo počne proizvoditi i prodavati pandan Porscheu ili Ferrariju.

2 die 4 je napisao/la:
A vidiš moje mišljenje je baš suprotno, a to je da je baš super što jedna takva firma pruža šansu da njihove satove kupi veći krug ljudi(čitaj, kupovna moć pojedinca) a da za te nofce dobiju odličan proizvod!

Dapače, ja sam to i sam rekao. Oni sve proizvode in-house (barem koliko mi je poznato, ne pratim ih baš) za razliku od mnogih skupljih marki satova.

Vrh

PostPostano: ned lis 10, 2010 10:19 am 
 Pošalji e-mail  Profil

imam jednog frenda koji brije na satove još gor od mene i brije već više od 20 godina te ima finu kolekciju sa jako finim komadima ( ne skuplja vintage ) , dakle kad razgovaramo on priča, a ja slušam takav je omjer poznavanja materije u biti valjada bi samo ravnopravno razgovarao sa Exlibrisom sa PS-a kaj se tiće kolićine poznavanja materije.
Dakle čovijek ima i Seiko u kolekciji, ali htio sam reći da on recimo ne gleda jeli mašina manufakturna ili je ETA dapače ima dobro mišljenje o ETI, ali on kad se ide isprsiti za neznam 5 000 eur očekuje od sata da ima neku komplikaciju. Nikad ne kupuje sat ako nema dan i datum, to mu je minimum kaj sat mora imat, a onda gleda dalje i velim ne opterečuje se time jeli sat iz kuće ili je ETA.
Sad ja ispadam da sam neki veliki zagovornik od ETE, ali ako je nešto dokazano na tržištu to je onda ETA. Zadnje kaj sam čuo u radnji Pere Mamića je da recimo Tag ima problema baš sa svojim mehanizmom, a ne sa etinim ili rondinim preradama. Mislim da je to dosta znakovito.
Tako da ja nemam problem kad vidim da je u nekom satu od recimo 3000 eur ETA.

Kaj se Casia tiće 5000 kn nebi dao nikad i ni u kojim uvjetima ma šta oni metnuli tranu.
To je isto kao u Yugića možeš stavit mašinu od neznam ti čega i taj isti Yugo bude zbog te mašine realno i košta xy novaca, ali on je idalje Yugo Makr jurio 300 na sat i trošio neznam, 2 decilitra nafte na 500 km ak me kužite.

Kaj se dotikavlje atomatice, uvijek se da naći neki jeftini sat sa dokazanim 2824 strojem. \_/

Vrh

PostPostano: ned lis 10, 2010 10:42 am 
 Pošalji e-mail  Profil

omegasea je napisao/la:
Kaj se Casia tiće 5000 kn nebi dao nikad i ni u kojim uvjetima ma šta oni metnuli tranu.
To je isto kao u Yugića možeš stavit mašinu od neznam ti čega i taj isti Yugo bude zbog te mašine realno i košta xy novaca, ali on je idalje Yugo Makr jurio 300 na sat i trošio neznam, 2 decilitra nafte na 500 km ak me kužite.

\m/
We hear ya

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 8:11 am 
 Pošalji e-mail  Profil

omegasea je napisao/la:
Zadnje kaj sam čuo u radnji Pere Mamića je da recimo Tag ima problema baš sa svojim mehanizmom

Misliš Seikovim... :engelchen:

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 11:02 am 
 Pošalji e-mail  Profil

:mrgreen: pa da, otud i problemi :mrgreen:

Vrh

PostPostano: čet lis 21, 2010 11:53 am 
 Pošalji e-mail  Profil

Ja sam snob. U pravilu bi volio da je to švicarski ili njemački mehanizam. Ali... Seiko spring drive i neki njihovi drugi modeli stvarno zaslužuju stati uz bok nekim razvikanijim igračima i zbog toga ih cijenim. Jedino što nikada ne bi stavio na ruku to je plastični sat.

Vrh

PostPostano: uto stu 16, 2010 7:41 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
danas sam u Croni vidio X-winda (jedna od varijacija sa kožnim remenom) za pravu sitnicu od 8 200,00 krznaša :mrgreen:
Ja sam svojeg prije malo više od godinu dana platio 5 550,00 kn kod Volarića, doduše na akciji, ali u to vrijeme je isti taj X u Croni koštao 7 100,00 kn :mrgreen:

Umjesto da sad sat u Croni ( dakle iz prve ruke ) dođe 6 200,00 kn jer se radi o starom modelu koji je vjerojatno uvezen još tamo 2006-2007 godine, oni digni cijenu za iljadu kuna :knüppel: ali ajde nisu samo oni krivi ima to dosta veze i sa ovim hoštaplerima na vlasti kaj ubiru poreze i drkaju po tečaju ove naše sirote krznene životinjice

146

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009