Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 21, 2019 12:36 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Cijene u Hrvata
PostPostano: pet lis 08, 2010 6:34 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Znam da je ova tema sto puta načeta, izgrickana sa svih strana :baidies: ali neke su stvari toliko nevjerojatne da ne znam kojim riječima bi to opisao.
Svaki Hrvat vulgaris koji imalo zna razlikovati Omegu od Seika trlja oči i misli da sanja kada gleda kroz staklo izloga u posložene ćuke. Točnije u one male papiriće na kojima je istaknuta cijena i pita se tko je tu lud. Tko tu koga :sheep:
Je li on ne zarađuje dovoljno? Je li on socijalni slučaj da si ne može priuštiti jedan Casio od svoje plaće? :emo:

Kod nas trgovci složno napucavaju cijene. Maximum su odavno probili i sada im je samo nebo granica. :gj:
Casio satovi se prodaju na rate, odgode plaćanja.
Uskoro ćemo morati dizati i kredit za Cubusa.
Vidiš lijepi Cubus u izlogu, napališ se i odmah trk u HYPO banku stat u red za kredite. Dođeš na red...
Službenica: Dobar dan, izvolite...
Hrvat: Digao bi namjenski kredit za kupnju sata.
Službenica: Dobro nema problema. Nudimo dva proizvoda. Krediti za kupnju sata za mlađe od 35 godina sa promjenjivom kamatom od 12,6% i kredite za starije od 35 godina sa promjenjivom kamatom od 15,9%. Naravno oba sa valutnom klauzulom vezanom za Švicarski franak.
Koliko imate vi godina?
Hrvat: 36.
Službenica: znači kredit za starije od 35 godina.
Hrvat: Ali jučer mi je bio rođendan...
Službenica: Nažalost takva su pravila.
Hrvat: A dobro...
Službenica: Koliki bi ste iznos podigli i na koje vrijeme?
Hrvat: Pa 12.000,00 kn na 15 godina.
Službenica: OK, samo malo da izračunam... OK..., OK..., Mjesečna rata će vam biti 475,00 kn, na rok znači od 15 godina.
Vam odgovara tako?
Hrvat: Pa može proć!
Službenica: Sada mi morate donjeti izlistaj zadnje tri plaće, suglasnost 4 jamca, otvoriti policu životnog osiguranja vinkuliranu na našu banku, te potpisati dopuštenje da se na sat stavi hipoteka.
Hrvat: Nema problema.
Službenica: Nakon toga će te sa tim papirima ići kod javnog bilježnika da vam on to sve ovjeri. Mi ćemo onda uzeti vaš kredit u realizaciju, te nakon 15 dana odobriti vam zatražena sredstva.
Hrvat: Super, ajde da se požurim...
I potrča Hrvat iz banke skupljat papire. U trku prođe pored izloga u kojem Cubus sjaji. Cubus koji će uskoro na njegovom radničkom zapešću blistati te buditi ljubomoru u kolegama sa posla. Dok im bude nonšalantno mahao s njime ispred nosa.

Još malo pa će to biti stvarnost.
Vani je već tako. Recimo u Italiji mnogi kupuju sat tako da dignu kredit. Naravno radi se o JL, Omegama, Rolexima, Blancpain satovima...

No kod nas će to uskoro biti Casio i Cubus ako ovako nastave sa cijenama.
Na žalost danas je neradni dan pa ne mogu jer je zatvoreno, ali ću u subotu uzeti fotoaparat te poslikati jedan izlog da vidite o čemu pričam... koje je to :wc

Vrh

Naslov: Re: Cijene u Hrvata
PostPostano: sub lis 09, 2010 12:00 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Vrana je napisao/la:
Još malo pa će to biti stvarnost.
Vani je već tako. Recimo u Italiji mnogi kupuju sat tako da dignu kredit. Naravno radi se o JL, Omegama, Rolexima, Blancpain satovima...

Meni je to sasvim ok. Ili plaćanje na rate.
Cashnut ću samo ako dobijem neki jebački popust.

Vrh

PostPostano: sub lis 09, 2010 12:56 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

ja sam si nametnul par pravila prilikom kupnje čisto da to ostane u razumnim granicama.
1.Kupit samo jednom godišnje

2.Nikad kupit marku koju već posjedujem (da nije tako onda bi stalno mor šparat za Omege) :mrgreen:

3.Samo keš, jer da nije tako kako bi se zaustavio da napravim glupost i odem u Petrus i uzmem Coruma na recimo 36 rata :epilessia: , a to mi je malo suludo, jer znam da se sat nebi ni pošteno zagrijo na ruci, a već bi u glavi imo viziju slijedeće akvizicije. Tako da o kartičnom poslovanju ne razmišljam, ako si ga nemrem priuštiti na keš znaći nemrem si ga priuštiti u tu je meni prići kraj.

Vrh

PostPostano: sub lis 09, 2010 3:07 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

REPORTERI BEZ GRANICA

Evo kao šta sam rekao, akcija je izvršena i rezultati su priloženi na uvid.

slika

Redom, ako mislite da dobro ne vidite:
4.131,74 kn / 5.534,67 kn / 5.534,67 kn

Sljedeći puta kada vidite nekoga sa Casiom na ruci imajte "respect" prema dotičnom.
Možda ga je platio više nego vi vašeg švicarskog ljubimca.

Vrh

PostPostano: sub lis 09, 2010 3:19 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Vrana je napisao/la:

Sljedeći puta kada vidite nekoga sa Casiom na ruci imajte "respect" prema dotičnom.

Nije :mrgreen:

Vrh

PostPostano: sub lis 09, 2010 4:24 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Navitimer je napisao/la:
Vrana je napisao/la:

Ključna riječ u rečenici, no nije bitno, pa nemrem vjerovati da postoje edifice toliko skupe!
A kaj se tiće cijene, pa i nije neka razlika u odnosu na eBay

790$ = 4166kn dakle malo preko 1000kn razlike, kad uzmeš Carinu i PDV, +28% to ti je 5332kn tako da hm, ali da je preskupo, praskupo je!

Vrh

PostPostano: sub lis 09, 2010 4:43 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

2 die 4 je napisao/la:
Navitimer je napisao/la:
Vrana je napisao/la:

Ključna riječ u rečenici, no nije bitno, pa nemrem vjerovati da postoje edifice toliko skupe!
A kaj se tiće cijene, pa i nije neka razlika u odnosu na eBay

790$ = 4166kn dakle malo preko 1000kn razlike, kad uzmeš Carinu i PDV, +28% to ti je 5332kn tako da hm, ali da je preskupo, praskupo je!

Nazovite me snobom, ali ne bi nikad platio te novce za Seiko, Casio ili nesto slicno.....

Vrh

PostPostano: sub lis 09, 2010 7:57 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

A zašto?
Zato jer nisu ovisni o drugome glede mehanizma,
ili zato jer imaju revolucionarnu novu tehnologiju koju svi ostali ili žele ili kopiraju,
ili jednostavno zato jer nisu Swiss Made!

Ne smatram te snobom ili bilo čime drugim, dapače, mislim da imaš puno veći spektar znanja od mene, ali da bi ja dao za neki sat recimo 5000$ onda bi taj sat u najmanju ruku morao imati in house mehanizam i dakako morao bi mi se svidjeti!
Ne kažem da takvih nema osim u Japanu ali su takvi kud i kamo skuplji od Japanaca a nude isto ili čak manje!

Ali o ukusima se ne raspravlja, jel tako, i ovo uopče onda nije rasprava :mrgreen: :engelchen:

Vrh

PostPostano: sub lis 09, 2010 9:56 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

2 die 4 je napisao/la:
A zašto?
ili zato jer imaju revolucionarnu novu tehnologiju koju svi ostali ili žele ili kopiraju,
Ali o ukusima se ne raspravlja, jel tako, i ovo uopče onda nije rasprava :mrgreen: :engelchen:

Dapače, znaju biti superiorni svemu što nude razvikane europske marke, sa iznimkom onih najskupljih.
Ja ih ne bi kupio iz razloga što ne želim platiti par tisuća $ ili € za marku sata koja ima cjenovni raspon od 500 kn do 28 000 $ (mislim da se za te novce prodaje najskuplji Seiko). Da su pametni, pa naprave neku zasebnu marku high end Seiko satova, to je već druga stvar.
Ne možeš u isto vrijeme prodavati ekskuzivne i skupe satove, i imati u ponudi satove od 100 €. To ne ide.....
Isto tako ne bih nikad platio neke velike novce za nedokazane satove neke mlade tvrtke (Anonimo mi prvi pada na pamet)

Vrh

PostPostano: ned lis 10, 2010 2:35 am 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
Navitimer je napisao/la:
2 die 4 je napisao/la:
A zašto?

Dapače, znaju biti superiorni svemu što nude razvikane europske marke, sa iznimkom onih najskupljih.
Ja ih ne bi kupio iz razloga što ne želim platiti par tisuća $ ili € za marku sata koja ima cjenovni raspon od 500 kn do 28 000 $ (mislim da se za te novce prodaje najskuplji Seiko). Da su pametni, pa naprave neku zasebnu marku high end Seiko satova, to je već druga stvar.
Ne možeš u isto vrijeme prodavati ekskuzivne i skupe satove, i imati u ponudi satove od 100 €. To ne ide.....
Isto tako ne bih nikad platio neke velike novce za nedokazane satove neke mlade tvrtke (Anonimo mi prvi pada na pamet)

A šta je sa GS-om?
Grand Seiko?

A vidiš moje mišljenje je baš suprotno, a to je da je baš super što jedna takva firma pruža šansu da njihove satove kupi veći krug ljudi(čitaj, kupovna moć pojedinca) a da za te nofce dobiju odličan proizvod!

Ne kažem ja da ja nebih rado neki Breitling ili recimo jedan Panerai, ali oni su mi trenutno nedostižni a Seiko i Casio i Citizen su mi u jednom većem djelu ipak dostupni a nude kako si i sam rekao čak i više! Pa tako jedan običan smrtnik, poput mene može uživati u čarima jednog automatika ili jednog dobrog i pouzdanog eco drivea itd...
Eto samo zato mi nije bio jasan tvoj komentar da NIKADA nebi kupio te satove! \_/

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009