Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 21, 2019 12:34 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bi ste li?
PostPostano: sub stu 06, 2010 10:15 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Praskaton je napisao/la:
Ne morate postavljati hipotetska pitanja. Evo primjera. Seikove vrhunske serije satova su kvalitetom vjerojatno superiorne u odnosu na neke "konfekcijske" švicarce (Tudor, Tag Heuer, Omega, Corum, Oris, Panerai itd.) Tu svakako moramo isključiti neke proizvođače poput Pateka i Vacherona. Dakle ti satovi postoje, cijene su povoljnije od švicarskih satova, a kvaliteta ako ne veća, onda barem na razini navedenih. Koliko od nas ovdje ima Grand Seiko ili Seiko Credor. Vjerojatno nema nitko. Razlog je vrlo jednostavan. Mi smo budale. Da nije tako ne bi sate provodili na forumu, već bi kada nas zanima koliko je sati pogledali na mobitel, kao i svi normalni ljudi =E* .

E ovo je bilo iskreno! :mrgreen:

Samo stani malo. Normalni ljudi je preširok pojam. Ja bi rekao da što se tiče satova budale nisu u manjini. Vjerojatno smo u većini jer mnogi ljudi nisu svijesni kompleksnosti i šarolikosti satova.
70% njih zna samo za (karikiram) Casio, Rolex i nekvalitetno kinesko modno smeće. I onda kupe Casio sat jer za Rolex nemaju novaca. Noseći Casio smatraju da imaju kvalitetan sat, nesvjesni za druge jako kvalitetne modele koji su isto tako jeftini. Mnogima od njih su Citizen i Seiko luksuzni satovi ne zato što nemaju novaca več jer ponavljam ne znaju za ostale. Kada budu saznali završiti će skupa sa nama na ovom forumu a onda je bolest već uzela maha i tada je kasno za lječenje. No sada sam izašao iz teme.

Da se vratim na temu.
Mislim da tu najviše igra marketing/reklame. Zato i jesu švicarci toliko skupi jer velika većina cijene otpada upravo na to.
Plus u svijetu i kod nas se jako ustoličila parola "Švicarski sat" jer su oni bili prvi koji su osvojili svijet svojim markama. Pa su onda postali pojam urarstva.
Recimo da su u percepciji naroda jadni japanci još uvijek nakon toliko godina druga klasa jer svoje tvornice nisu prebacili u Švicarsku.
Da su jedan Seiko i jedan Citizen to učinili i uz to ugasili svoje jeftinije modele danas bi sigurno bili pojam na ruci.

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 10:22 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

student80 je napisao/la:

A u pola cijene bi samo napravio lošu stvar gorom - cijena je također dio marketing miksa i ljudi koji kupuju satove tipa Panerai ih kupuju upravo zato što su skupi, to je dio njihove privlačnosti

kod dijela proizvoda je teško na prvu loptu prosječnom kupcu procijeniti kvalitetu ili se kvaliteta pokazuje tek kroz godine eksploatacije pa se zaključci o kvaliteti donose na bazi cijene i prodajnog kanala - znači niža cijena sugerira nižu kvalitetu

Ovo potpisujem. \_/

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 10:42 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Praskaton je napisao/la:
Samo je pitanje dana...
Gdje se proizvodi Adidas, Lotto, Nike i drugi brandovi? Tamo gdje će se jako brzo proizvoditi i Omege. Pronađite negdje review kineskog tourbillona. Dakle isključivo kineski proizvod. A proizvodi se ...

Sada sam se sjetio i da je jedan kineski proizvođač otvorio pogon u Švicarskoj i proizvodi mehaničke mehanizme koje koristi i Zodiac. A znate šta piše na tom Zociacu.
Swiss made. :mrgreen:

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 10:58 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

pa ima jedna kvaka u tom deklariranju zemlje porijekla

naime, kako je moguće da Franck za svoju kavu može reći da je hrvatski proizvod iako nigdje u Hrvatskoj ne raste kave - ako se na uvezeno doda određeni postotak vrijednosti ( mislim da je 75% ) onda se proizvod smije deklarirati kao hrvatski

znači isto je i u drugim zemljama - trebalo bi vidjeti što je sve potrebno da proizvođač dobije oznaku swiss, možda nije nužno da mu je proizvodnja u zemlji švicarskoj

Vrh

PostPostano: ned stu 07, 2010 2:05 am 
 Pošalji e-mail  Profil

evo kratko i jasno, ne jer se radi o tradicijama koje ipak imaju neku vrijdnost, a tradicija u tom segmentu proizvodnje ( luksuz ) u komunističkoj zemlji kao što je kina ne drži vodu. Ustvari u tom tvom pitanju je previše x faktora tipa šta bi bilo kad bi bilo, tako da je nemoguće dati odgovor.

Vrh

PostPostano: ned stu 07, 2010 6:40 am 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

student80 je napisao/la:
- trebalo bi vidjeti što je sve potrebno da proizvođač dobije oznaku swiss, možda nije nužno da mu je proizvodnja u zemlji švicarskoj

Evo tu je sve objašnjeno dosta detaljno pa je teško skratiti u dvije tri rečenice.

Vrh

PostPostano: ned stu 07, 2010 8:31 am 
 Pošalji e-mail  Web stranica  Profil

Evo ovdje jedan pučan i zanimljiv tekst

Vrh

PostPostano: ned stu 07, 2010 4:15 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Vrana je napisao/la:
Da su jedan Seiko i jedan Citizen to učinili i uz to ugasili svoje jeftinije modele danas bi sigurno bili pojam na ruci.

Istina.
Ja prvi ne bi nikad platio par tisuća € za GS, iako je sigurno kvalitetniji od mnogih švicarskih marki.

Btw, po pitanju marketinga i svega ostalog, Rolex je iznad svih.Godišnje potroše preko 50 milijuna $ na marketing.
Godišnje izbace skoro 1 milijun satova (više nego Omega, Breitling, i još par poznatijih proizdovača skupa,), i svejedno imaju DVOGODIŠNJU listu čekanja za neke modele.
:emo:

Vrh

PostPostano: ned stu 07, 2010 8:00 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Navitimer je napisao/la:
Ja prvi ne bi nikad platio par tisuća € za GS, iako je sigurno kvalitetniji od mnogih švicarskih marki.

potpisujem.

Vrh

PostPostano: ned stu 07, 2010 10:53 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
Da se povijest malo poigrala, i da recimo je razvijeni Zapad ustvari Istok, i da se sve zivo ispretumbalo, vjerujem da bi svi vi i ja skupa s vama kupovali satove zato sto su Made in Hong Kong, jedina "drzavica" neovisna od svih, poznata po sviscima, cokoladama i bankama.

=E*

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009