Sekunda

- Satovi & Nalivpera -
Sada je: čet stu 14, 2019 3:49 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bi ste li?
PostPostano: sub stu 06, 2010 6:57 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

Ajmo malo biti iskreni da vidimo kako dišemo. :mrgreen:

Bi ste li kupili Breitling, Panerai, Omegu ili Rolex a da su to kineski satovi. Znači da se proizvode u Kini koja je ista država kao i sada, sa istim sranjima.
Točnije da su tamo nastale te kuće nekim čudom i sve je isto od kvalitete do marketinga samo su 100% Kinezi.
Znači da na njima ne piše ono nama svima drago "swiss made" što nam čini toplo oko srca.

Alternativa za one koji ne bi glasi:
A u pola cijene?

Ajmo iskreno.

Vrh

Naslov: Re: Bi ste li?
PostPostano: sub stu 06, 2010 7:14 pm 
 Pošalji e-mail  Web stranica  Profil

Hm, jako nezgodno pitanje i definitivno nije lako na njega odgovoriti pošto je švicarska taj svoj imidž stvarala godinama, inače sam trgovac i nemam ništa protiv made in china ako je to kvalitetan proizvod i ako je kontrola kvalitete na nivou, naravno pričam o priznatim brendovima nevezano za satove. Moj odgovor je NE! Ali ima tu još jedna stvar i to je da su švicarski satovi (ne svi naravno) dobra investicija pogotovo neke limitirane serije koje će kroz neko vrijeme vrijediti možda više, dakle želim švicarski sat jer znam da će on uvijek imati vrijednost, a kad bih znao da će neki kineski sat za pet godina vrijediti puno više onda bi odgovor bio DA! Naravno uz uvjet da mi se taj sat svidja jer i neke skupe švicarce nebi nikad kupio :mrgreen:

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 7:33 pm 
Site Admin
 Pošalji e-mail  Profil

zlaja0307 je napisao/la:
Moj odgovor je NE! Ali ima tu još jedna stvar i to je da su švicarski satovi (ne svi naravno) dobra investicija pogotovo neke limitirane serije koje će kroz neko vrijeme vrijediti možda više, dakle želim švicarski sat jer znam da će on uvijek imati vrijednost, a kad bih znao da će neki kineski sat za pet godina vrijediti puno više onda bi odgovor bio DA! Naravno uz uvjet da mi se taj sat svidja jer i neke skupe švicarce nebi nikad kupio :mrgreen:

Dobro, ako odbijemo te limitirane serije (švicarsko/"kineskih") satova kojima može vrijednost porasti u budućnosti da li u tvom odgovoru "NE" većinu sačinjava taština?

Ja iskreno priznajem da isto tako ne bi dao niti četvrtinu cijene za kinesku Omegu, Rolex.... Ustvari ne bi ih niti kupio da koštaju kao neki dobar Citizen. prije bi kupio taj Citizen koji je kvalitetom izrade slabiji.

Mislim da kada kupujemo Švicarski sat upravo to plaćamo kroz cijenu.
Taj snobizam.

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 9:11 pm 

Teško je tu biti skroz iskren, taštine sigurno ima, ja recimo neke razvikane brendove satova nikad nebi nosio, možda bi kupio ako je investicija dobra. Toliko toga mi se trenutno vrti po glavi da ne znam što bi napisao :mrgreen:

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 9:32 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Ne morate postavljati hipotetska pitanja. Evo primjera. Seikove vrhunske serije satova su kvalitetom vjerojatno superiorne u odnosu na neke "konfekcijske" švicarce (Tudor, Tag Heuer, Omega, Corum, Oris, Panerai itd.) Tu svakako moramo isključiti neke proizvođače poput Pateka i Vacherona. Dakle ti satovi postoje, cijene su povoljnije od švicarskih satova, a kvaliteta ako ne veća, onda barem na razini navedenih. Koliko od nas ovdje ima Grand Seiko ili Seiko Credor. Vjerojatno nema nitko. Razlog je vrlo jednostavan. Mi smo budale. Da nije tako ne bi sate provodili na forumu, već bi kada nas zanima koliko je sati pogledali na mobitel, kao i svi normalni ljudi =E* .

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 9:36 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Zbog čega se Panerai iz kulturne Firenze preselio u neki švicarsku vukojebinu. Zbog čega su Hamilton i Bulova potegli preko velike bare. A to su samo neki. Kod Rolexa su to jako davno shvatili (iako su oni imali još neke razloge...) kada su prešli Kanal ....

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 9:53 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

Vrana je napisao/la:
do marketinga samo su 100% Kinezi.
Znači da na njima ne piše ono nama svima drago "swiss made" što nam čini toplo oko srca.

Alternativa za one koji ne bi glasi:
A u pola cijene?

Ajmo iskreno.

njihov marketing i je to što su swiss made jer da nisu onda ne bi toliko " vrijedili "

A u pola cijene bi samo napravio lošu stvar gorom - cijena je također dio marketing miksa i ljudi koji kupuju satove tipa Panerai ih kupuju upravo zato što su skupi, to je dio njihove privlačnosti

- prodajni prostor

kod dijela proizvoda je teško na prvu loptu prosječnom kupcu procijeniti kvalitetu ili se kvaliteta pokazuje tek kroz godine eksploatacije pa se zaključci o kvaliteti donose na bazi cijene i prodajnog kanala - znači niža cijena sugerira nižu kvalitetu

Zadnja izmjena: student80; sub stu 06, 2010 10:05 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 9:57 pm 

Praskaton je napisao/la:
Zbog čega se Panerai iz kulturne Firenze preselio u neki švicarsku vukojebinu. Zbog čega su Hamilton i Bulova potegli preko velike bare. A to su samo neki. Kod Rolexa su to jako davno shvatili (iako su oni imali još neke razloge...) kada su prešli Kanal ....

Je, to je sve istina što kažeš i nije sigurno drugačije, ali ako sam dobro shvatio Vranu on je mislio recimo kinesku "Omegu" kao kineski "Sony" što u stvarnosti postoji

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 10:10 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

ako bi satovi bili iste kvalitete kao i sada,sa istim mehanizmima...zašto ne...naprotiv.ja ne podliježem takvim modernim trendovima...nije dobro ako "nije na glasu".ista stvar vam se događa sa odjećom,obućom,autima...dakle,da....kupio bih kinesku omegu,tag,hamilton...

Vrh

PostPostano: sub stu 06, 2010 10:15 pm 
 Pošalji e-mail  Profil

---------
Samo je pitanje dana...
Gdje se proizvodi Adidas, Lotto, Nike i drugi brandovi? Tamo gdje će se jako brzo proizvoditi i Omege. Pronađite negdje review kineskog tourbillona. Dakle isključivo kineski proizvod. A proizvodi se ...

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  

Izradi moj besplatni forum! · php-BB© · Internationalization Project · Prijavi zloporabu · Uvjeti Korištenja/Zaštita Privatnosti
© Forums-Free.com 2009